سرخط خبرها:
کد خبر: 1010069 A

از ابتدای راه اندازی مرکز اسناد پژوهشکده حج و زیارت، تاکنون بیش از پنج هزارعنوان سند از هفتاد هزار برگ، فهرست‌نویسی و نمایه‌سازی شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، واحد اسناد حج و زیارت در سال ۱۳۹۷ زیر نظر پژوهشکده حج و زیارت تأسیس شد  وهدف از آن، جمع‌آوری تمامی اسناد مرتبط با حج و زیارت در داخل و خارج از کشور است تا محققان این حوزه بتوانند پژوهش‌های به روز علمی‌ و پژوهشی با تکیه بر اسناد انجام دهند.

انجام پژوهش‌های علمی در حوزه حج وزیارت به‌ویژه مطالعات تاریخی نیازمند اسناد و مدارک است و ارزش علمی این پژوهش‌‌‌ها با قدمت اسناد و میزان وثوق به آنها ارتباط مستقیم دارد.

از ابتدای تاسیس واحد اسناد حج و زیارت تاکنون، تمامی اسناد اداری پژوهشکده حج و زیارت بررسی، پالایش و گزینش شده و ضمن فهرست‌نویسی و نمایه‌زنی، اطلاعات آن وارد برنامه شده است.

این اسناد (اداری و تاریخی) در بیش از پنج هزار عنوان از هفتاد هزار برگ، فهرست‌نویسی و نمایه‌سازی شده است و محققان می‌توانند با مراجعه به این واحد با توجه به مقررات و آیین‌نامه، از آنها استفاده کنند.

گفتنی است، معرفی و گزارش اسناد نمایه شده از مدتی پیش در سایت پژوهشکده حج و زیارت آغاز شده است و علاقه‌مندان می‌توانند برای مطالعه به این آدرس http://hzrc.ac.ir/posts/440/ مراجعه کنند.

مرکز اسناد پژوهشکده حج و زیارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر