کد خبر: 1008502 A

جانشین فرمانده ناجا گفت: امسال در رزمایش طرح ترافیکی زمستان سال ۹۹ علاوه بر به کارگیری بالگردها، خودروها و… از پهپادها نیز استفاده خواهیم کرد به امید اینکه شاهد تلفات کمتر و امدادرسانی بهتر به مردم عزیزمان باشیم.

به گزارش ایلنا، سردار «قاسم رضایی» در حاشیه رزمایش طرح ترافیکی زمستان سال ۹۹ در جمع خبرنگاران گفت: این رزمایش امروز با عنوان قرارگاه سلامت برگزار شده و این در حالی است که با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا تمامی ملت‌های جهان به دنبال ارتقاء سلامت و امنیت هستند. 

وی ادامه داد: بحمداله جمهوری اسلامی ایران در تمامی موارد از امنیت و آرامش کاملی برخوردار است اما به جهت شرایط آب و هوایی و زمستان سرد تجربه نشان می‌دهد که بایستی خطرات احتمالی را پیش بینی و از وقوع آن پیشگیری کنیم که در نهایت منجر به سلامت مردم شود. 

جانشین فرمانده ناجا تصریح کرد: برگزاری رزمایش طرح ترافیکی زمستان سال ۹۹ یکی از اقدامات مطلوب ناجا و سایر دستگاه‌هایی است که متولی امنیت و سلامت مردم هستند؛ امروز ۲۰ آذرماه این رزمایش به عنوان یک عبادت، وحدت و همدلی و همچنین طرح آرامش در زمستان آغاز شده است. 

سردار رضایی همچنین تصریح کرد: امسال تمامی برنامه‌ها با شیوع ویروس منحوس کرونا مقارن شده که تاثیرات منفی نیز به دنبال داشته است؛ اما مسئولان ما تدابیری در خصوص فاصله‌گذاری اجتماعی، اعمال محدودیت در ترددها و… اندیشیده‌اند که مردم شریف ایران اسلامی نیز با روحیه انقلابی به درخواست مسئولان لبیک گفتند، به طوری که شاهد کاهش چشمگیر ترددها بودیم. 

وی ادامه داد: با شروع فصل سرما احتمال دارد که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز از شیوع بیشتر ویروس کرونا خبر دهد؛ امید است که مردم تمامی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و شاهد کاهش چشمگیر سفرهای غیرضروری در این شرایط بحرانی باشیم. 

جانشین فرمانده ناجا همچنین گفت: بسیاری از جاده‌های کشور برف گیر هستند و تاکنون استانداردسازی هم نشده‌اند و از این رو بسیاری از خادمان نظام مقدس در نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌ها به صورت سیال و سیار در جاده‌ها حضور دارند. 

سردار رضایی عنوان کرد: درواقع برگزاری این رزمایش به این معناست که تمامی دستگاه‌های متولی و همچنین نیروی انتظامی با تمام توان و ظرفیت خود و همچنین با همدلی برای خدمت به مردم حضور موثر خواهند داشت. 

وی ادامه داد: امسال در رزمایش طرح ترافیکی زمستان سال ۹۹ علاوه بر بکارگیری بالگردها، خودروها و… از پهپادها نیز استفاده خواهیم کرد به امید اینکه شاهد تلفات کمتر و امدادرسانی بهتر به مردم عزیزمان باشیم. 

جانشین فرمانده ناجا همچنین خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی درخصوص کاهش ترددها در بیش از ۲ هزار نقطه با ۱۰ هزار نیرو حضور پررنگ و موثر دارد. البته بیش از ۹۵ درصد مردم نیز همکاری مطلوبی داشته‌اند و تمامی مصوبات و پروتکل‌ها را رعایت کرده اند. 

وی ادامه داد: البته بایستی در برخی شهرها فرهنگ‌سازی صورت بگیرد که جا دارد در این خصوص از صدا و سیما تشکر و قدردانی کنیم چراکه امروز همسو با ناجا و به عنوان مرجع و رسانه مورد اعتماد مردم است. 

سردار رضایی همچنین گفت: نیروی انتظامی در کنترل ترددها از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح نیز عملکرد مطلوبی داشته و اگر هم اعمال قانونی صورت گرفته تنها به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا عمل کرده است. 

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار رضایی تصریح کرد: امیدواریم که با اعمال محدودیت‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا شاهد کاهش شیوع ویروس منحوس کرونا باشیم.

جانشین فرمانده ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر