کد خبر: 1007588 A

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا در مورد نگهداری بیش از حد معمول طلا و ارز در منزل هشدار داد و از هموطنان خواست از خالی گذاشتن محل سکونت خود بدون رعایت اصول ایمنی خودداری کنند.

به گزارش ایلنا، سرهنگ "شهاب امینی" با اشاره به شناسایی و دستگیری اعضای یک باند حرفه ای سرقت طلا و ارز توسط کارآگاهان پلیس آگاهی، اظهار داشت: در این پرونده، سارقان به راحتی وارد یک مجتمع مسکونی فاقد تجهیزات ایمنی لازم شده و اقدام به سرقت میلیاردی طلا و ارز موجود در یکی از آپارتمان ها کرده بودند.

وی افزود: به محض اطلاع پلیس، بلافاصله اقدامات تخصصی آغاز و کارآگاهان موفق شدند با بهره گیری از روش های علمی و پیچیده پلیسی، سارقان را شناسایی و در یک اقدام ضربتی دستگیر کنند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه توجه به استحکام و ایمنی ساختمان در برابر سرقت به اندازه ی زیبایی آن اهمیت دارد، افزود: سپرده گذاری و نگهداری اشیای قیمتی در صندوق امانات بانک ها اقدامی مناسب و یکی از راه کارهای مناسب حفظ اموال به شمار می رود.

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا با تاکید بر نقش کلیدی تجهیز اماکن مسکونی به سیستم های ضد سرقت و دوربین های مداربسته، تصریح کرد: سپردن منزل به افراد مورد اعتماد در صورت اعزام به مسافرت، نصب نرده و محافظ های آهنی روی پنجره ی طبقات پایین، استفاده از نیروهای خدماتی مجاز، پرهیز از بیان میزان دارایی و اموال موجود نزد سایر افراد و... از دیگر راه کارهای جلوگیری از وقوع سرقت به شمار می روند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ امینی همچنین از هموطنان خواست نسبت به نگهداری فاکتورهای خرید طلا اقدام تا در صورت وقوع سرقت، شناسایی و استرداد اموال مسروقه توسط کارآگاهان پلیس آگاهی در اسرع وقت صورت گیرد.

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر