کد خبر: 1005694 A

رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از ابلاغ ساختار سازمانی و ضوابط تشکیلاتی دهیاری‌ها از سوی وزیر کشور به استانداران‌ سراسر کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مهدی جمالی نژاد با بیان مطلب فوق اظهار کرد: در راستای اجرای ماده (۲) اصلاحیه آیین نامه استخدامی دهیاری‌های کشور، مصوبه شهریور ماه ۱۳۹۸ هیات وزیران، مبنی بر تهیه و ابلاغ ساختار سازمانی دهیاری‌های کشور متناسب با درجه هر دهیاری، ساختار سازمانی و ضوابط تشکیلاتی دهیاری‌های کشور تهیه و ابلاغ شد.

وی افزود: اجرایی کردن مصوبه هیات وزیران در این زمینه، پس از تشکیل نشست ها و برگزاری نشست‌ها و جلسات کارشناسی متعدد با استانداری ها و دست اندرکاران مدیریت روستایی و با همفکری صاحب‌نظران امر در چارچوب ضوابط مندرج در مصوبه مذکور صورت گرفت.

جمالی نژاد همچنین توضیح داد: دهیاری‌های کشور بر اساس شاخص‌هایی همچون درآمد، وسعت، جمعیت، مرکزیت دهستان و یا بخش و همچنین دارا بودن ظرفیت گردشگری به درجات یک تا شش درجه بندی می‌شوند که ساختار ابلاغی نیز متناسب با درجه هر دهیاری تهیه و تدوین شده است.

وی اضافه کرد: همچنین مقرر شد گزارش مربوط به این موضوع ظرف مدت یکماه از سوی استانداری‌های کشور به سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ارائه شود.

مهدی جمالی‌نژاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر