کد خبر: 1004984 A

وزیر آموزش و پرورش در نشست مشترک با دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر؛

​وزیر آموزش و پرورش در نشست مشترک با دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه با حداکثر تلاش در کنار ستاد مبارزه با مواد مخدر هستیم، اظهار کرد: شبکه شاد آماده کمک به طرح یاریگران زندگی است.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، عصر امروز محسن حاجی میرزایی در نشست مشترک با سردار مومنی، دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با موضوع رونمایی از مستندات برنامه کانون یاریگران زندگی که در سالن جلسات ساختمان شهید رجایی و حضور مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها و روسای آموزش و پرورش سراسر کشور و از طریق شبکه شاد برگزار شد، اظهار کرد: مسائل و مشکلات دلایل مختلفی دارند و اگر هر یک از این مسائل را واکاوی کنیم نقش یادگیری در آن مشهود است. 

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: هر چه عناصر یادگیری خلاق، دقیق، سالم و عمیق‌تر باشد، درآینده افراد جامعه سالم‌تر و تواناتر خواهند بود، بنابراین مدرسه بهترین جایی است که می‌توان به این موضوع پرداخت. 

وی با بیان اینکه مهارت نه گفتن یک مهارت پایه است که باید به همه افراد آموزش داده شود، خاطرنشان کرد: شخصیت افراد در مدرسه شکل می‌گیرد و باید برای هرچه بهتر شکل گیری شخصیت افراد در مدرسه تلاش کنیم. 

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه در جامعه خطرات بسیاری وجود دارد که نیازمند توجه خانواده و مدرسه است، اظهار کرد: مدرسه حلقه وصل بین خانه، معلم، مدیر و دانش آموز است. علت آسیب‌های اجتماعی دانش آموزان به جامعه و گروه‌های هم سالان و خانواده‌ها بر می‌گردد بنابراین وزارت آموزش و پرورش برای آموزش خانواده‌ها و آگاهی دادن به والدین در مدرسه تلاش و برنامه ریزی دارد. 

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به برخی آسیب‌های اجتماعی در جامعه و خانواده ها، اظهار کرد: در طرح یاریگران زندگی به آموزش خانواده ها، دانش آموزان و همسالان توجه شده است، بنابراین آمار مدارس مجری این طرح را از ۲۰به ۳۰هزار افزایش داده ایم. 

حاجی میرزایی ادامه داد: باید از ظرفیت فوق العاده شبکه شاد در این طرح استفاده کنیم و این طرح را در تمام مدارس کشور توسعه دهیم و مانند سایر بخش‌ها از شبکه شاد برای توسعه برنامه‌ها استفاده کنیم. 

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که کرونا نه تت‌ها مانع اجرای طرح یاریگران زندگی نشود بلکه از طریق شبکه شاد موجب توسعه و تقویت این طرح شویم. 

گفتنی است؛ در پایان این نشست مشترک از نقشه راه یاریگران زندگی رونمایی شد

وزیر آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر