کد خبر: 1004877 A

رییس پلیس پیشگیری پایتخت ضمن هشدار به شهروندان به دلیل وقوع سرقت با ترفند بیهوشی با آبمیوه مسموم به مردم از دستگیری دو سارق که از یک جواهر ساز سرقت کرده بودند، خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ "جلیل موقوفه‌ای" در خصوص سرقت از طریق بیهوشی با آبمیوه مسموم هشدار داد و گفت: حدودا سه ماه قبل در پرونده ای که به کلانتری ۱۵۳ شهرک ولی عصر ارجاع گردید خانمی ۲۶ ساله به همراه دوستش با انجام طرح دوستی با مرد جواهر ساز در فرمانیه و خوراندن داروی خواب آور به وی حدود ۸ میلیارد ریال طلا و جواهر از وی سرقت کردند.

موقوفه ای با بیان اینکه طبق بررسی ها مشخص شده است که سارقان پس از نشستن در خودرو مرد جواهر ساز به بهانه انجام تبلیغات در پیج اینستاگرامشان با راننده طرح دوستی پیاده می کنند، افزود: این دو دختر با خوراندن آبمیوه ای که حاوی مقدار زیادی داروی خواب آور بود مرد را بیهوش کرده و با برداشتن کلید کارگاه وی واقع در شهرک ولی عصر اقدام به سرقت طلا و جواهرات موجود در کارگاه میکنند.

این مقام انتظامی ادامه داد: در بررسی هایی اولیه توسط تیم عملیات کلانتری ۱۵۳ انجام شد این دو خانم از بلاگر های اینستاگرام بوده و با شناسایی طعمه‌های خود اقدام به سرقت به این روش می‌کنند که با اخذ دستورات قضایی لازم شناسایی مخفیکاه آنان در دستور کار تیم عملیات کلانتری ۱۵۳ قرار گرفت و طی اقدامات فنی و پلیس یکی از سارقان که به گفته خودش طراح اصلی نقشه سرقت از مرد جواهر فروش بود دستگیر گردید.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت بیان داشت: با اعترافات انجام شده در مورد سرقت به این روش و کشف بخشی از اموال مسروقه به ارزش  ۶ میلیارد ریال ضمن معرفی فرد دستگیر شده به مرجع قضایی تحقیقات در خصوص دستگیری همدست این خانم ادامه دارد.

سرهنگ موقوفه‌ای در پایان  طی توصیه‌ای به شهروندان گفت: باید با درس گیری از این قبیل اتفاق‌ها، مراقب افراد بیگانه و تعارف‌های مواد خوراکی از سوی آن ها باشند تا طعمه سارقان قرار نگیرند.

رييس پليس پيشگيري پايتخت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر