کد خبر: 1004875 A

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به اجرای طرح ظفر ۷ در سطح استان، گفت: دستگیری ۸۵۰ مجرم و هنجارشکن، کشف ۱۶۷ قبضه سلاح جنگی و شکاری و توقیف ۲۴۵ دستگاه وسیله نقلیه متخلف از جمله مهمترین نتایج اجرای این طرح بود.

به گزارش ایلنا، سردار "علی اکبر جاویدان" در حاشیه بازدید از نتایج طرح ظفر ۷ اظهار داشت: این طرح با حضور رده های اجرایی انتظامی استان مانند پلیس مبارزه با مواد مخدر، پلیس آگاهی، پلیس امنیت اقتصادی و پلیس امنیت عمومی با هدف ارتقاء امنیت اجتماعی در سطح شهر کرمانشاه و دیگر شهرستان های استان برگزار شد.

وی ادامه داد: در این طرح ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان توانستند، ۴۳ کیلوگرم انواع مواد مخدر به همراه نزدیک به ۱۰ هزار عدد انواع قرص غیرمجاز کشف کنند.

سردار جاویدان همچنین از دستگیری ۲۵۰ معتاد متجاهر و ۱۰۰ قاچاقچی و خرده فروش خبر داد و گفت: در همین راستا ۲۶ واحد مسکونی و صنفی محل تهیه و توزیع مواد مخدر نیز پلمب شد.

کشف ۳۶۰ فقره سرقت توسط پلیس آگاهی

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در ادامه از کشف حدود ۳۶۰ فقره سرقت توسط کارآگاهان پلیس آگاهی خبر داد و گفت: ۴۳ فقره از این تعداد مربوط به سرقت خودرو و ۳۶ فقره نیز مربوط به سرقت منزل می شود، همچنین ۲۰۵ سارق، ۳ مالخر و ۲۷ نفر از متهمان فراری نیز دستگیر شدند.

کشف ۳۲ میلیارد ریال کالای قاچاق

سردار جاویدان در بخش دیگری از سخنانش به کشف ۳۲ میلیارد ریال کالای قاچاق توسط ماموران پلیس امنیت اقتصادی اشاره و اظهار کرد: عمده لوازم کشف شده شامل لوازم خانگی، پوشاک و اقلام خوراکی بوده است.

وی یادآوری کرد: در همین زمینه ۱۱ قاچاقچی نیز دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای صدور احکام لازم تحویل مراجع قضائی شدند.

کشف ۱۶۷ قبضه سلاح جنگی و شکاری

رئیس پلیس استان کرمانشاه در ادامه به گوشه ای از اقدامات ماموران پلیس امنیت عمومی نیز اشاره کرد و گفت: کشف ۱۶۷ قبضه سلاح جنگی و شکاری و ۳۳ قبضه سلاح سرد از جمله آنهاست.

وی همچنین با اشاره به دستگیری ۵۱ نفر از اراذل و اوباش معروف، افزود: ماموران پلیس امنیت عمومی در طرح ظفر ۷ حدود ۱۶۰۰ مورد تذکر لسانی در خصوص آلودگی صوتی، بدپوششی، مزاحمت خیابانی و ...ارائه کردند که در نهایت منجر به اخذ تعهد از ۳۰۰ نفر این افراد و ارجاع پرونده ۳۰ نفر به دستگاه قضائی شد.

سردار جاویدان تصریح کرد: بازدید از یک هزار واحد صنفی و پلمب ۱۴۰ واحد متخلف از این تعداد که عمدتا قلیانسرا، آرایشگاه و واحدهای عرضه پوشاک بودند از دیگر اقدامات پلیس امنیت عمومی بود.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: در مجموع و با تلاش های همکاران، ۸۵۰ نفر از مجرمان و افراد هنجارشکن در حوزه خرید و فروش مواد مخدر، سارق، قاچاقچی، مجرمان متواری، معتادان متجاهر و ... دستگیر و تحویل مراجع قضائی یا کمپ های ترک اعتیاد شدند.

وی ادامه داد: همچنین با تلاش ماموران انتظامی استان نیز ۲۰۰ دستگاه خودرو و ۴۵ دستگاه موتورسیکلت متخلف نیز ضمن اعمال قانون، توقیف و روانه پارکینگ شدند.

سردار جاویدان در پایان و با هشدار به مجرمان و افراد خلافکار گفت: امنیت مردم خط قرمز پلیس است و مطمئنا هرکسی که بخواهد از آن عبور کند با واکنشی قاطعانه مواجه خواهد شد و با توجه به هماهنگی خوبی که میان دستگاه قضائی و نیروی انتظامی وجود دارد مجازات سختی در انتظار این افراد خواهد بود.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر