کد خبر: 1004721 A

معاون استاندار تهران:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران با بیان اینکه عرضه تخم مرغ بالاتر از شانه‌ای ۲۹هزار تومان تخلف است، گفت: تصمیمی برای افزایش نرخ نان گرفته نشده است و هر اقدامی برای فروش نان با قیمت گرانتر تخلف است.

به گزارش ایلنا، حشمت‌اله عسگری معاون استاندار تهران در جلسه ستاد تنظیم بازار استان تهران مشترک با کمیته شورای آرد و نان که صبح امروز در استانداری تهران برگزار شد، گفت: در حال حاضر افرادی به امر صادرات تخم مرغ مبادرت می کنند که خیلی در تنظیم بازار استان تهران مسئولیت پذیر نیستند.

وی ادامه داد: اگر تخم مرغ به واحدهای صنفی عرضه نشوند با توزیع این کالا در میادین خیلی نمی توان قیمت آن را کنترل کرد، همچنین اداره کل دامپزشکی و شرکت پشتیبانی امور دام نظارت عالیه بر نحوه عرضه تخم مرغ در مرغداری ها داشته باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران با اشاره به اینکه شبکه توزیع خرده فروشی نیازمند بازنگری سهمیه تخم مرغ است، تصریح کرد: صدر صد نهاده مراغداری‌های استان تهران تامین شده و دلیلی برای افزایش قیمت وجود ندارد. همچنین صادرات تخم‌مرغ  در استان تهران مشروط به تنظیم بازار این کالا در تهران است و اولویت تامین نیاز مردم است.

عسگری خاطرنشان کرد: همچنین ظرف یک هفته تخم مرغ با قیمت مصوب در مراکز عمده فروشی و خرده فروشی در استان تهران اعلام خواهد شد و حداکثر قیمت هرشانه تخم مرغ که دو کیلوگرم است تا سقف ۲۹هزار تومان که در میادین میوه و تره بار عرضه می‌شود تعیین شد.

وی با بیان اینکه برخی واحدهای صنفی در توزیع مرغ همراهی نمی‌کنند، گفت: به نظر می رسد در این بخش باید نظارت‌ها جدی‌تر باشد. آمار صحیحی از پراکنش فروشندگان مرغ و ماهی در تهران وجود ندارد و برای رصد بازار نیازمند ایجاد سامانه‌ای منسجم هستیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران همچنین درباره افزایش نرخ نان گفت: تصمیمی برای افزایش نرخ نان گرفته نشده است و هر اقدامی برای فروش نان با قیمت گران تر تخلف است.

وی ادامه داد: موضوع افزایش قیمت نان در دست بررسی است ولی اصلاح آن فقط منوط به تصمیم و اعلام نظر مراجع ذی صلاح است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران یادآور شد: تا زمانی که در این زمینه تصمیمی گرفته نشده است، هیچ اصلاحی پذیرفتنی نیست و باید کارها و فعالیت ها با روال قانونی پیش برود. از سوی دیگر با وجود آنکه کاهش زمان عرضه و حمل آرد در سطح این استان قابل تقدیر است، اما در این زمینه حتی یک ساعت تاخیر هم قابل پذیرش نیست و نباید هیچ خلل و تاخیری در روند توزیع و عرضه آرد در این استان ایجاد شود، و نمی توان در موضوع آرد و نان، مساله ای ایجاد کرد یا به آسانی از کنار مشکلاتی مانند تاخیر در توزیع آرد رد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر