کد خبر: 1004064 A

حق‌شناس:

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: در شهرداری تهران بعضا با بی‌توجهی‌هایی روبرو هستیم که مصوبات شورای شهر با گذشت نزدیک به یک سال در کشوی آقای شهردار می‌ماند و ابلاغ نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد جواد حق شناس در جریان دویست و پنجاه و دومین جلسه شورای شهر تهران  با اشاره به کم توجهی شهرداری به مصوبات شورای شهر تهران گفت: در حوزه شهرداری تهران یکی از گرفتاری‌های ما این است که شورا با تمام تلاش‌ها و زحمات، رنج طرح‌ها و لوایحی را برخود هموار می‌کند و ساعت‌ها کار کارشناسی و پیگیری را به اتفاق اکثریت آرا به تصویب می‌رساند و جهت اجرا ابلاغ می‌شود. اما در شهرداری تهران بعضا با بی توجهی‌هایی روبرو هستیم که مصوبات شورای شهر با گذشت نزدیک به یک سال در کشوی آقای شهردار می‌ماند و ابلاغ نمی‌شود.  رئیس شورا مصوبه‌ای را در تاریخ 19 مهر ماه ابلاغ می‌کنند، امروز دو ماه از آن ابلاغ می‌ماند و آن را اجرا نمی‌کند. 

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران  افزود: این سوال را از رئیس و اعضای شورای شهر تهران دارم، ما اینجا برای چه چیزی نشسته‌ایم و مصوبه‌ای را تصویب و ابلاغ می‌کنیم و علی رغم اینکه خواست میلیون‌ها ایرانی پشت این درخواست بوده است، اما تشخیص آقای شهردار این است که فعلا آن را اجرا نکند. 

او در پایان گفت:‌علی رغم پیگیری‌های فراوان و صحبت تلفنی آقای هاشمی با ایشان مبنی بر اجرای مصوبه باید رویکرد عدم تمکین و تکلیف ما در این حوزه روشن شود. در اینجا از آقای رئیس و شهردار می خواهم مشخص کند وظیفه شهرداری درباره مصوبات شورا چیست و طی چه مدتی باید آن را اجرا کند؟ 

محمد جواد حق شناس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر