کد خبر: 1003896 A

رئیس قرارگاه پشتیبانی طرح شهید قاسم سلیمانی با حضور در بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با سید پرویز فتاح، در خصوص استفاده از ظرفیت ها، امکانات و اقامتگاه‌های آن نهاد در بحث ایجاد نقاهتگاه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش ایلنا، در ابتدای این دیدار، کولیوند از زحمات، همکاری‌های مستمر و همراهی فتاح رئیس بنیاد مستضعفان، در راستای خدمت رسانی به هموطنان در حوزه بهداشت و درمان و همچنین سازمان اورژانس کشور تقدیر و تشکر کرد. 

وی ضمن اشاره به توسعه خدمات سازمان اورژانس کشور در سال‌های اخیر به افزایش کیفیت خدمت رسانی به هموطنان اشاره کرد و گفت: در سازمان اورژانس کشور با دو خدمت، در قالب طرح ۲۴۷ و ۷۲۴ جان بسیاری از هموطنان را توانستیم نجات دهیم، همانطور که در سال گذشته با انجام این خدمات برای دبیر کل سازمان جهانی بهداشت و حفظ جان وی در تهران، توانستیم افتخاری را برای کشور ثبت کنیم. 

کولیوند ضمن اشاره به توسعه خدمات اورژانس هوایی در کشور و نجات جان هموطنان در نقاط صعب العبور، خیر و برکت آن خدمات را، برای مردم دانست و افزود: با توسعه این خدمات توانستیم مرگ مادران باردار را ۵۵ درصد کاهش دهیم. 

وی گفت: از ابتدای شیوع کرونا تماس‌های اورژانس چندین برابر شده است و همکاران ما در سراسر کشور با روحیه جهادی در خط مقدم مقابله با کرونا در حال خدمت هستند و سازمان اورژانس کشور در همین زمان بیش از ۱۵ عضو پیوندی را از طریق اورژانس هوایی در کم‌ترین زمان از یک استان به استان دیگر انتقال داد. 

کولیوند ادامه داد: با همت وزارت بهداشت و سازمان بسیج مستضعفین طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با هدف شکست زنجیره کرونا شروع به کار کرده است که دکتر نمکی مسئولیت پشتیبانی این طرح را به اینجانب سپرد. 

رییس قرارگاه پشتیبانی طرح شهید سلیمانی ضمن اشاره به استفاده از هتل‌ها و مهمانسرا‌ها در ایجاد نقاهتگاه گفت: یکی از اهداف ما در این طرح، ایجاد محیطی مناسب جهت قرنطینه افرادی است که امکان ایجاد همچین محیطی از لحاظ هزینه را نداشته باشند و یا افرادی که بعد از ترخیص از بیمارستان ممکن است هنوز ناقل باشند. 

کولیوند افزود: در بحث کنترل کرونا با مشکلاتی از جمله حضور تعداد بالای افراد یک خانواده در یک خانه مواجه هستیم که اگر فردی از آن‌ها مبتلا شود بقیه افراد نیز درگیر خواهند شد. 

وی در این جلسه، اهداف کلی و سیاست‌های قرارگاه پشتیبانی طرح شهید سلیمانی را تشریح کرد و گفت: ظرفیت‌های بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی می‌تواند مسیر اهداف این قرارگاه را هموار کند. 

سید پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان در ادامه این جلسه ضمن قدردانی از زحمات و خدمات سازمان اورژانس کشور، این خدمات را ارزشمند خواند و با اشاره به آیه «وَ مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا» (آیه ۳۲ از سوره مائده) گفت: ماهیت کار اورژانس نجات جان انسان‌ها است و همکاران شما اگر فردی را نجات دهند به مانند این است که همه مردم را نجات داده‌اند به همین جهت کار شما بسیار ارزشمند است. 

وی با استقبال از این طرح افزود: بنیاد مستضعفان آماده همکاری با طرح است و فهرستی از اماکنی را که می‌شود در اختیار این طرح گذاشت، ارائه خواهیم داد.

رئیس قرارگاه پشتیبانی طرح شهید قاسم سلیمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر