کد خبر: 1003625 A

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری کلاهبرداری که به بهانه کاریابی و جذب سرمایه از ۱۸ مال باخته، ۴۸ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

به گزارش ایلنا،  سرهنگ "جلیل موقوفه‌ای" در بیان جزئیات این خبر گفت: در پی ارجاع چندین مشابه پرونده با موضوع کلاهبرداری از دادسرای "بعثت" و متواری بودن متهم پرونده‌ها، کارگروه ویژه‌ای در قرارگاه جلب محکومان و متهمان متواری تشکیل و دستگیری متهم به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

وی گفت: بررسی پرونده ها حاکی از این بود، متهم با تشکیل یک دفتر کار جعلی در غرب تهران به بهانه جذب سرمایه در راه اندازی باشگاهی در غرب تهران و همچنین جذب نیروی کار در فضای مجازی تبلیغ و از مال باختگان مقادیر فراوانی وجه نقد کلاهبرداری کرده است.

رئیس  پلیس پیشگیری تهران با اشاره به اینکه اغلب مال باختگان جوانان جویای کار بودند، ادامه داد: در رصدهای اطلاعاتی پیچیده متهم که از اوایل شهریور ماه امسال متواری شده بود، مخفیگاه اش در غرب تهران شناسایی و با هماهنگی های قضائی در محل مورد نظر دستگیر شد.

سرهنگ موقوفه ای با بیان اینکه متهم ۴۸ میلیارد ریال از ۱۸  مال باخته به همین شیوه کلاهبرداری کرده بود، اضافه کرد: متهم با اعتراف به جرم ارتکابی با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی روانه زندان شد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر