کد خبر: 1003575 A

سیدحشمت‌اله حیات‌الغیب:

مدیر کل زندان‌های استان تهران در مراسم افتتاح بخش جدید واحدهای کارگاهی ندامتگاه قزلحصار اظهار داشت: با برنامه های تدوین شده سازمان زندان ها در خصوص اشتغال حداقل ۵۰ درصد مددجویان، تشویق زندانیان به حرفه‌آموزی جهت بازگشت سالم به جامعه، اصل مهم تربیتی است و در این راه آماده همکاری با خیرین و کارآفرینان هستیم.

به گزارش ایلنا، در مراسم افتتاح بخش جدید واحد های کارگاهی ندامتگاه قزلحصار که با حضور علی شمس مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور برگزار شد، سیدحشمت اله حیات الغیب ضمن اشاره به ضرورت توسعه زمینه های اشتغال و حرفه آموزی گفت: بحمداله امروز ۲۰۰ نفر دیگر به جمع زندانیان شاغل در این ندامتگاه افزوده شدند و تلاش بر این است تا پایان سال، تعداد شاغلین به ۵۰ درصد برسد.

مدیرکل زندان های استان تهران تصریح کرد: در اجرای دستورات و برنامه های تدوین شده سازمان زندان‌ها در خصوص اشتغال حداقل ۵۰ درصد مددجویان، تشویق زندانیان به حرفه آموزی جهت بازگشت سالم به جامعه، اصل مهم تربیتی است که با تلاش شبانه روزی کارکنان زندان ها با دقت دنبال می شود.

سیدحشمت اله حیات الغیب ادامه داد: بیکاری به عنوان مهمترین عامل گرایش افراد به سوی ارتکاب جرم بوده و مهارت آموزی و اشتغال زایی در زندان برای توانمندسازی زندانیان می تواند پس از آزادی، منجر به کارآفرینی و ورود آنان به بازار کار شود.

وی تأکید کرد: تشویق و ترغیب زندانیان در حرفه آموزی جهت بازگشت سالم به جامعه، اصل مهم تربیتی است. این افراد اغلب به دلایل مختلف وارد چرخه موادمخدر شده بودند، اما بعد از زندانی شدن، فرصت مناسب در اختیار دارند تا راه درست زندگی را در پیش گیرند.

مدیر کل زندان های استان تهران همچنین گفت: در حال حاضر بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر مددجو در کارگاه های تولیدی ندامتگاه قزلحصار زیر نظر بنیاد تعاون، مشغول کار هستند و در این راه آماده همکاری با خیرین و کارآفرینان هستیم تا برنامه های توسعه ای اشتغال و حرفه آموزی زندانیان گام های بلندتری بردارد.  

وی با اشاره به نقش نهادهای اجتماعی در این راه گفت: عوامل متعدد خانوادگی، شخصیتی، اجتماعی و اقتصادی موجب ایجاد زمینه ارتکاب جرم از سوی یک فرد می شود، بنابراین لازم است نهادهای مختلف، نیکوکاران و کارآفرینان به مجموعه زندان کمک کنند تا آنان پس از آزادی، مسیر درست تربیت و زندگی سالم را در پیش گیرند.

شایان ذکر است مددجویان ندمتگاه قزلحصار در رشته های نجاری، سراجی، فلزکاری، جوشکاری، تراشکاری، مونتاژ لامپ و سه راهی برق صنعتی، خیاطی و کفاشی زیر نظر بنیاد تعاون مشغول به کار هستند.

مدیر کل زندان های استان تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر