کد خبر: 1003538 A

کم و کیف و چگونگی استقرار و یا احداث واحد اورژانس در برخی از ایستگاه‌های مترو و همچنین اتصال ۸ ایستگاه به بیمارستان‌های بزرگ پایتخت در نشست کمیته پدافند غیرعامل شهر تهران بررسی شد.

به گزارش ایلنا، این نشست با حضور نمایندگانی از شرکت مترو، سازمان پدافند غیرعامل کشور، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان اورژانس کشور برگزار شد. 

اسماعیل سلیمی، معاون آمادگی، مقابله و پدافند غیرعامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: در این نشست الزامات و ضرورت‌های اتصال برخی ایستگاه‌های مترو از جمله ایستگاه‌های در دست افتتاح به مراکز درمانی و نیز پیش بینی استقرار واحد اورژانس در این مجموعه‌ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 

وی افزود: به منظور تحقق این موضوع راهکارهایی از جمله مکاتبه با شورای اسلامی شهر تهران، معاونت مربوطه در ریاست جمهوری، کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، سازمان برنامه و بودجه، سازمان پدافند غیر عامل و ستاد پدافند غیر عامل وزارت بهداشت و آموزش پزشکی مورد تصویب قرار گرفت. در عین حال اعلام شد که شرکت مترو برآورد هزینه مربوطه به اجرای گالری و رمپ این اتصال را در قالب دو ایستگاه موجود و در حال احداث ارائه نماید. 

سلیمی افزود: همچنین مقرر شد، پیش‌نویس توافقنامه تشریحی با هدف تعیین مسئولیت‌ها و تقسیم وظایف از سوی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ظرف یکماه آینده تهیه شود. وزارت بهداشت نیز زمینه‌های مربوطه از جمله مکاتبات لازم با دانشگاه علوم پزشکی را با همکاری شرکت مترو انجام دهد. 

براساس گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، معاون آمادگی، مقابله و پدافند غیرعامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران افزود: اجرای مانور قطع برق با هدف تمرین و ارتقای آمادگی دست اندرکاران شرکت مترو از دیگر مصوبات این جلسه بود.

مترو مدیریت بحران پایگاه اورژانس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر