سرخط خبرها:
کد خبر: 1003443 A

معاون دانشگاه تهران در گفت‌وگو با ایلنا:

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران با اعلام دعوت از رییس‌جمهور برای روز دانشجو در این دانشگاه بیان کرد: اینکه ایشان به دانشگاه می‌آیند یا خیر، فعلا مشخص نیست، زیرا هنوز به ما اطلاع قطعی نداده‌اند.

«مجید سرسنگی» معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره تاثیر کرونا بر اجرای برنامه‌های فرهنگی این دانشگاه گفت: کرونا تاثیر خود را روی برنامه‌ها گذاشته است، اما ما سعی کردیم که برنامه‌ها را حفظ و روش اجرای آن را تغییر دهیم. برنامه تشکل‌های دانشجویی یکی از همین برنامه‌‎ها است که به صورت مجازی ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: ما برنامه‌ای نداشتیم که به علت کرونا به طور کلی تعطیل شود، مگر اینکه خود تشکل‌ها از جمله انجمن‌های علمی، کانون‌ها و انجمن‌های دانشجویی به دلیل عدم حضور دانشجویان در دانشگاه تصمیم گرفته باشند که برنامه‌هایشان را لغو کنند، اما برنامه‌های پیش‌بینی شده ما در معاونت فرهنگی دانشگاه در حال انجام است و فکر می‌کنم که در موعد مقرر برگزار می‌شود.

سرسنگی خاطرنشان کرد: دانشجویان ما می‌توانند با شماره کاربری خود وارد پلفترم‌های دانشگاه شوند و از برنامه‌ها استفاده کنند. اتفاقا تجربه به ما نشان داده که برخی از این برنامه وقتی مجازی شدند، مخاطب بیشتری پیدا کردند. اجرای برنامه‌های حضوری یک مقدار ممکن است که با زمان دانشجویان مطابقت نداشته باشد و آن‌ها را در رفت و آمد دچار مشکل کند.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران ادامه داد: در حال حاضر اغلب دانشجویان در منازل خود هستند و از اینترنت برخوردارند، به همین جهت برنامه‌های مجازی ما هم از کیفیت بیشتری برخوردار شده است، اما اینکه کرونا تاثیری بر برخی برنامه‌ها گذاشته هیچ جای تردیدی نیست و ما فقط تلاش کردیم که نگذاریم به جریان فرهنگ آسیب برساند.

وی گفت: جریان فرهنگی با برنامه‌های فرهنگی هر دو مواردی جداگانه هستند و هرگز این دو، یک مورد محسوب نمی‎شوند. برنامه‌های فرهنگی، در خدمت جریانات فرهنگی است و ما سعی می‌کنیم که آن جریان فرهنگی با مشکل مواجه نشود و احتمالا برنامه‌ها و شیوه‌هایی طراحی کنیم که بتواند عدم حضور دانشجویان در دانشگاه را جبران و ارتباطمان را با آن‌ها برقرار کند.

سرسنگی افزود: اخیرا ما جلسه‌ای درباره تولید محتواهای فرهنگی داشتیم که بتوانیم از طریق فضای مجازی و پلتفرم‌هایی که دانشگاه دارد، بتوانیم با دانشجویان ارتباط برقرار کنیم و نگذاریم که ارتباط ما با آن‌ها قطع شود.

وی درباره بررسی آسیب‌های که کرونا به دانشجویان وارد کرده است، بیان کرد: این کار به عهده مرکز مشاوره دانشگاه است، اما حدود ۲۷ هزار تماس تلفنی با دانشجویان گرفته شده که طی آن وضعیت دانشجویان پایش شده است. در حال حاضر نیز همکاران ما در مرکز مشاوره با نودانشجویان ارتباط برقرار کرده‌اند تا از وضعیت آن‌ها در اولین ترم تحصیلی مطلع شوند. در نهایت ما از نتایج مرکز مشاوره برای طراحی برنامه کمک می‌گیریم.

سرسنگی در خصوص برنامه‌های ۱۶  آذر (روز دانشجو) دانشگاه تهران توضیح داد: در جلسه شورای نظارت برنامه‌های روز دانشجو مشخص خواهد شد؛ از آقای رییس جمهور دعوت کرده‌ایم، اما اینکه ایشان به دانشگاه می‌آیند یا خیر فعلا مشخص نیست، زیرا به ما اطلاع قطعی نداده‌اند و در عین حال ما برنامه‌های خودمان را داریم.

او افزود: اگر آقای روحانی تشریف بیاورند طبیعتا برنامه ۱۶ آذر صبح برگزار خواهد شد و تشکل‌های ما بعد از ظهر برنامه خواهند داشت. اگر رییس‌جمهور به هر علتی برای روز دانشجو به دانشگاه تشریف نیاورند، برنامه تشکل‌ها صبح برگزار می‌شود. محتوای برنامه تشکل‌ها هم امروز دوشنبه در جلسه شورای نظارت مشخص خواهد شد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه تهران درباره بازداشت اخیر یکی از دانشجویان دانشگاه تهران و حکم صادره برای یکی از فعالان دانشجویی این دانشگاه گفت: دانشگاه در حال پیگیری این موضوع است و اتفاقا در جلسه‌ای که اخیرا داشتیم، عنوان شد که به طور ویژه حراست دانشگاه این موضوع را در دست پیگیری دارد.

حسن روحانی دانشگاه تهران کرونا مجید سرسنگی 16 آذر روز دانشجو معاون فرهنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر