کد خبر: 1003120 A

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: علی رغم توصیه‌های اکید مسئولان بهداشتی استان قزوین، برگزاری مراسم‌های تشییع و ترحیم از مشکلات اصلی در مدیریت اپیدمی در این استان گزارش شده که امیدواریم مردم خوب استان با پرهیز از رفتارهای خطرآفرین در کنترل و مهار بیماری کرونا کمک کننده باشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «سیما سادات لاری» سخنگوی وزارت بهداشت در مورد وضعیت شروع کرونا در استان قزوین بیان کرد: نمودار موارد بستری و همچنین نمودار موارد مرگ و میر ناشی از بیماری در این استان در هفته‌های اخیر با اندکی فراز و فرود دارای روند صعودی بوده است.

وی ادامه داد: هم اکنون شهرستان‌های البرز و قزوین در این استان در وضعیت قرمز یعنی خیلی پرخطر، بوئین زهرا، آبیک و تاکستان در وضعیت نارنجی یعنی پرخطر و آوج در وضعیت زرد یعنی با خطر متوسط بیماری قرار دارند.

لاری افزود: در هفته‌ی اول آذر ماه بروز هفتگی موارد مثبت بستری در استان قزوین با افزایش نسبت به هفته‌ی ما قبل حدود ۱۹ و نیم نفر به ازای هر صد هزار نفر جمعیت گزارش شده است و بروز هفتگی موارد مرگ و میر ناشی از بیماری در استان قزوین در هفته‌ی اول آذر ماه ۴۵ نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت گزارش شده است که میانگین بروز در این شاخص بیشتر از بروز کشوری است.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: همچنین در حال حاضر ۵۱۷ بیمار قطعی مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان بستری هستند که ۱۱۵ نفر از این افراد به دلیل شرایط نامناسب در بخش مراقبت‌های ویژه حضور دارند.

وی ادامه داد: از ابتدای شروع بیماری بیش از ۵۴ هزار تست آزمایشگاهی از افراد دارای علائم بیماری صورت گرفته و امیدواریم شاهد افزایش تست‌های روزانه در این استان باشیم.

لاری افزود: علی رغم توصیه‌های اکید مسئولان بهداشتی استان، برگزاری مراسم‌های تشییع و ترحیم از مشکلات اصلی در مدیریت اپیدمی در این استان گزارش شده که امیدواریم مردم خوب استان با پرهیز از رفتارهای خطرآفرین در کنترل و مهار بیماری کمک کننده باشند.

ویروس کرونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر