کد خبر: 1003086 A

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: مهلت ثبت نام در آزمون دکتری ۱۴۰۰ تا ۱۲ آذر تمدید شد.

فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، گفت: مهلت ثبت نام در آزمون دکتری ۱۴۰۰ تا ۱۲ آذر تمدید شد. تا این لحظه تعداد ۸۷ هزار و ۳۷۴ نفر نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدام کرده‌اند.

به گزارش ایلنا، متقاضیان ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام و اطلاعیه‌های صادر شده و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز، به درگاه اطلاع رسانی این سازمان مراجعه و نسبت به ثبت نام در آزمون مذکور اقدام نمایند. 

ضمناً آن دسته از متقاضیانی که قبلاً نسبت به ثبت نام اقدام نموده اند، می‌توانند در صورت تمایل تا تاریخ فوق، نسبت به مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام نمایند. 

اصلاحات دفترچه راهنمای ثبت نام:

ردیف

گروه

مجموعه امتحانی

اصلاحات صورت گرفته

1

علوم انسانی

2112- علوم اقتصادی

رشته «اقتصاد نفت و گاز» بصورت بدون گرایش پذیرش می شود و دو گرایش « حقوق و قراردادهای نفت و گاز» و «بازارها و مالیه نفت و گاز» به دلیل منسوخ شدن از رشته مذکور حذف گردید.

2

علوم انسانی

2148- مشاوره

فارغ التحصیلان رشته کارشناسی ارشد «مشاوره (تمامی گرایش ها)» مجاز به ثبتنام و پذیرش در این مجموعه امتحانی هستند.

3

علوم انسانی

2160- علوم سیاسی و روابط بین الملل

نام رشتهگرایش «مطالعات سیاسی انقلاب اسلامی گرایش جامعه‍ شناسی جمهوری اسلامی ایران» به «مطالعات سیاسی انقلاب اسلامی گرایش جامعه‍ شناسی سیاسی جمهوری اسلامی ایران» اصلاح گردید.

4

علوم انسانی

2177- محیط ‍ زیست

نام رشته‍گرایش « محیط‍ زیست گرایش آموزش محیط ‍ زیست» به رشته «آموزش محیط‍ زیست» بدون گرایش اصلاح شد.

5

علوم انسانی

2177- محیط ‍ زیست

رشتهگرایش «محیط ‍ زیست گرایش برنامه ‍ ریزی» به این مجموعه امتحانی اضافه گردید. پذیرش در این رشتهگرایش فقط توسط «دانشگاه تهران» صورت خواهد گرفت.

6

گروه هنر

2504- پژوهش هنر

رشته «حکمت هنرهای دینی» به این مجموعه امتحانی اضافه شد. پذیرش در این رشته گرایش فقط توسط «دانشگاه غیرانتفاعی ادیان و مذاهب» صورت خواهد گرفت. یادآور میشود این رشته همانند سال قبل برای آزمون سال 1400 از مجموعه امتحانی 2136 هم پذیرش خواهد داشت ولی برای سال 1401 صرفاً از مجموعه امتحانی 2504 پذیرش خواهد شد.

 

اقتصاد سازمان سنجش آموزش کشور کارشناسی ارشد اصلاحات تمدید مهلت ثبت نام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر