کد خبر: 1002622 A

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری ۲ سارق لوازم خودرو و کشف ۱۰۰ فقره سرقت لوازم و محتویات خودرو خبر داد و گفت: در این رابطه مالخر اموال سرقتی نیز شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ "جلیل موقوفه ای" گفت: از اوایل آبان ماه سال جاری پنج فقره پرونده با موضوع سرقت لوازم و محتویات خودرو در کلانتری ١١٢ ابوسعید با مشخصات و سرنخ های یکسان تشکیل و بررسی موضوع در اختیار تیم عملیات کلانتری ١١٢ قرار گرفت.

وی عنوان کرد: تیم عملیات کلانتری ابوسعید در تحقیقات میدانی دریافتند هر پنج سرقت با استفاده از یک موتور سیکلت دو ترکه انجام می شود و در یکی از سرقت ها بخشی از  چهره یکی از سارقان مشخص است.

رئیس پلیس پیشگیری تهران افزود: در مرحله بعدی از تحقیقات پلیسی، شناسایی و دستگیری متهمان در دستورکار تیم عملیات کلانتری ابوسعید قرار گرفت و افسران عملیات کلانتری موفق شدند در پی جویی های انتظامی هویت یکی از متهمان را که ساکن جنوب تهران است،  شناسایی و با هماهنگی های قضائی  وی را در مخفیگاهش دستگیر و به کلانتری ابوسعید انتقال دادند.

این مقام انتظامی گفت: متهم در بازجویی های اولیه به جرم ارتکابی اعتراف کرد و اظهار داشت که به همراه یکی از دوستان قدیمی خود که ١٣ سال با یکدیگر در ارتباط هستند دست به این سرقت ها زده است و در چند ماه گذشته بیش از ١٠٠ فقره سرقت لوازم و محتویات خودرو مرتکب شده اند و اموال مسروقه را به مالخری در محله مولوی فروخته است.

سرهنگ موقوفه ای افزود: در ادامه تحقیقات پلیسی، ماموران دریافتند که همدست دوم متهم در مخفیگاه مالخر حضور دارد که با هماهنگی های قضائی هر متهم در یک عملیات موفق پلیسی دستگیر شدند و برای تعدادی اموال سرقتی نیز از مخفیگاه مالخر کشف شد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، این مقام پلیسی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را ۳۰۰ میلیون ریال بر آورد کرده اند،  هر سه متهم پس از تحقیقات کلانتری به مرجع قضائی معرفی و  با دستور قضائی راهی زندان شدند.

رئیس پليس پیشگیری تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر