کد خبر: 1002271 A

فرمانده مرزبانی استان خوزستان از اجرای دو عملیات موفقیت آمیز دریابانان ماهشهر بر علیه قاچاقچیان و کشف ۶۳ هزار لیتر سوخت قاچاق در آب‌های شمالی خلیج فارس خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار لطفعلی پاکباز در تشریح این خبر، بیان داشت: در راستای طرح تشدید کنترل نوار مرزی و جلوگیری از خروج سرمایه های ملی و هرگونه قاچاق، ماموران پایگاه دریابانی ماهشهر روز گذشته در نتیجه ساعت ها کار اطلاعاتی، طی دو عملیات موفق به شناسایی محل انتقال سوخت قاچاق در سواحل خلیج فارس شدند.

وی افزود: ماموران با اعزام به موقع و پایش دقیق محل در منطقه "خور دورق" و "خور زهره؛"  ۶۳ هزار لیتر سوخت قاچاق را که با هدف خروج از کشور و عرضه به دلالان کشورهای حوزه خلیج بارگیری شده بود کشف کردند.

فرمانده مرزبانی استان خوزستان با بیان اینکه قاچاقچیان از محل متواری شدند و تلاش مرزبانان برای دستگیری آنها ادامه دارد، تصریح کرد: کارشناسان ارزش ریالی محموله کشف شده را ۱۸۹ میلیون ریال برآورد کردند که پس از تکمیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع ذی صلاح شد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار پاکباز در پایان خاطرنشان کرد: اعمال سودجویانه قاچاقچیان علاوه بر ضربه به اشتغال و تولید داخلی باعث خروج سرمایه های ملی و ایجاد مشاغل کاذب نظیر قاچاق می شود که طبعات جبران ناپذیر اجتماعی به همراه دارد از همین رو مرزبانان خوزستان با عزم جدی با این پدیده برخورد خواهند کرد.

فرمانده مرزبانی استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر