کد خبر: 1001605 A

برآیند ستاد تسهیل استان تهران؛

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به ظرفیت ستاد تسهیل استان تهران، فرآیند بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی استان تهران را تشریح کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، حشمت الله عسگری در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با اشاره به لزوم فعال شدن واحدهای تولیدی اظهار داشت: شهرک صنعتی پرند ظرفیت خوبی برای تولید دارد و با توجه به به خوابگاهی بودن این شهر فراهم ساختن شرایط تامین معیشت مردن این منطقه با استفاده از ظرفیت این شهرک صنعتی می تواند به کاهش تردد کمک کند.
 
وی ادامه داد: توسعه فعالیت شهرک صنعتی نصیرآباد و کاظم آباد نیز پیگیری می شود، هر چند قانون ممنوعیت استقرار صنایع در شعاع 120 کیلومتر محدودیت زیادی برای واحدهای صنعتی در استان تهران از جمله پرند ایجاد کرده اما با پیگیری های موثر در سطح استان تهران اصلاح این قانون مراحل نهایی خود را طی می کند.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران تصریح کرد: در مورد تخصیص ارز به واحدهای تولیدی و صنعتی مشکلاتی وجود دارد که با تدبیر وزارت صمت در زمینه تهاتر و پذیرش ارز متقاضی شرایط برای تسهیل فعالیت این واحدها و تامین ارز مورد نیاز فراهم می شود.
 
عسگری سپس با اشاره به لزوم فعال شدن کمیته توسعه صادرات در شهرستان ها گفت: با توجه به حضور صادرکنندگان در شهرک صنعتی رباط کریم مشکلات ارزی با کمک صادرکنندگان قابل حل است و با توجه به اینکه ارز متقاضی برای واردات مواد اولیه مجتمع های سرمایه ای قابل استفاده می باشد ظرفیت خوبی فراهم شده است.
 
وی همچنین عنوان کرد:ستاد تسهیل شهرستان ها بایستی مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی را مورد بررسی و پیگیری قرار داده و آنچه نتوانستند حل کنند از طریق ستاد تسهیل استان پیگیری می شود تا زمینه فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی تسهیل و تسریع شود.

واحدهای تولیدی و صنعتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر