کد خبر: 1001136 A

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا درباره درخواست های حضور در مقابل دستگاه عابر بانک هشدار داد و از هموطنان خواست نسبت به ترفندهای حیله گرانه کلاهبرداران آگاه باشند.

به گزارش ایلنا، سرهنگ شهاب امینی اظهار داشت: کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی به تازگی موفق شدند شیادانی را که با وعده هایی مانند بروز اشتباه در واریز پول، برنده شدن در انواع قرعه کشی، ثبت نام در طرح های کمک معیشتی و ...، خواستار حضور شهروندان در مقابل دستگاه های عابر بانک شده و با شگردهای خاص مجرمانه، حساب آنان را تخلیه می کردند، شناسایی و در اقدامی ضربتی دستگیر کنند.

وی با بیان اینکه قطعا برای واریز هرگونه وجه از سوی دیگران، نیاز به حضور در مقابل دستگاه های عابر بانک نیست، افزود: تقاضای اطلاعات شخصی و محرمانه حساب های بانکی (رمز اول، رمز دوم، تاریخ انقضا، CVV۲ و...)، می تواند حاکی از اقدام به کلاهبرداری باشد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا در پایان از هموطنان خواست به تماس های ناشناس و مشکوک افرادی که مدعی هستند از طرف ارگان ها و سازمان هایی مثل صدا و سیما و اپراتورهای تلفن همراه ارتباط برقرار می کنند، توجه نکرده و آگاه باشند که واریز وجه با ارائه شماره کارت یا حساب و بدون نیاز به سایر اطلاعات کارت بانکی نیز امکان پذیر خواهد بود.

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر