کد خبر: 1000760 A

​معاون فرهنگی وزیر علوم در نامه‌ای به رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دستورالعمل جشنواره رویش دانشگاهی و نهمین جشنواره ملی رویش را ابلاغ کرد.

به گزارش ایلنا، غلامرضا غفاری در نامه‌ای به رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دستورالعمل جشنواره رویش دانشگاهی و نهمین جشنواره ملی رویش را ابلاغ کرد. 

وی در این نامه با اشاره به نقش کانون‌های فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی در حیات و سرزندگی محیط‌های دانشگاهی، جشنواره ملی رویش را برون داد فعالیت‌های مجموعه‌های کانونی و فرصتی به منظور ارزیابی فعالیت‌های آنان عنوان کرد. 

معاون فرهنگی وزیر علوم در بخش دیگری از این نامه، جشنواره‌های رویش دانشگاهی و برگزاری این رویداد در بعد ملی را موجب استحکام پیوند دانشجویان با دانشگاه در شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا وعدم امکان حضور دانشجویان در دانشگاه دانست و خاطرنشان کرد: این رویداد با بهره گیری از فضای مجازی در سطح دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی اجرا شود. 

بر اساس این دستورالعمل، جشنواره ملی رویش در دو بخش رقابتی و غیر رقابتی برگزار می‌شود که در بخش رقابتی آن فعالیت‌های کانونی، آثار فردی شامل شعر و ادبیات، هنرهای تجسمی، هنرهای کاربردی (صنایع دستی)، هنرهای آوایی، عکس، فیلم نامه، نمایش نامه و آثار گروهی شامل فیلم کوتاه، تئاتر، هنرهای آوایی و نیز ایده‌های کانونی ارزیابی می‌شوند. 

همچنین بخش غیر رقابتی این جشنواره نیز در قالب نمایشگاه مجازی، نشست‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی اجرا می‌شود. 

در این دوره از جشنواره برای نخستین بار جایزه مسؤلیت اجتماعی با عنوان «شهید حسین علی مرادی» به دو نفر از دانشجویان و دو کانون فعال در این زمینه اعطا می‌شود.

 

ادبیات دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی صنایع دستی فرهنگی هنری معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر