کد خبر: 1000602 A

مدیرعامل اتوبوسرانی تهران به ایلنا خبر داد:

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران از کاهش ۴۰ درصدی تعداد مسافران اتوبوس پس از اعمال محدودیت‌ها از اول آذرماه تاکنون خبر داد.

«محمود ترفع» مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره آمار مسافران اتوبوس پس از اعمال محدودیت‌ها گفت: به غیر از روز شنبه که تا ظهر تفاوت محسوسی نسبت به روزهای قبل در تعداد مسافران مشاهده نشد، در روزهای بعد از آن شاهد کاهش ۴۰ درصدی تعداد مسافران هستیم. 

او با اشاره به اینکه بالاترین تعداد مسافران در ساعات پیک صبح و عصر و به هنگام جابجایی کارمندان است، گفت: در عمده ساعات روز اتوبوس‌ها خالی تردد می‌کنند، اما در ساعت‌های تردد کارمندان که نسبت به سایر ساعات شلوغی بیشتری وجود دارد، با اختصاص اتوبوس‌های بیشتر در مسیرهای بین تقاطعی، تقاضای سفر را با توجه به رعایت فاصله اجتماعی پوشش می‌دهیم. 

ترفع در پاسخ به پرسش دیگری درباره توزیع اقلام بهداشتی بین پرسنل شرکت واحد اتوبوسرانی گفت: خوشبختانه بر اساس دستورالعمل جدیدی که از سوی شهردار تهران ابلاغ شد، هزینه اقلام بهداشتی به حساب همه پرسنل شرکت واحد اتوبوسرانی از جمله رانندگان واریز می‌شود و خودشان موظف به تهیه این اقلام هستند. 

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی در پاسخ به سوال دیگری درباره آمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا در بین پرسنل این شرکت گفت: از ابتدای شیوع کرونا در اسفند ماه سال گذشته تاکنون از مجموع پرسنل بخش خصوصی و عمومی ، ۱۱ نفر از نیروهای شاغل در این شرکت در بخش‌های مختلف از جمله پرسنل ستادی، رانندگان، اجرائیات در بخش خصوصی و غیرخصوصی در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند. 

ترفع ادامه داد: البته دو نفر از این افراد ساکن تهران نبودند و در حین ماموریت مبتلا نشدند، بلکه در شهرستان مبتلا و جان خود را در اثر کرونا از دست دادند. 

او درباره آمار مبتلایان به کرونا در بین پرسنل نیز گفت: هم اکنون در حدود ۱۲۰ نفر مبتلا به کرونا در بین پرسنل خود داریم که در قرنطینه و طی مراحل درمان خود به سر می‌برند. 

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران در پایان از شهروندان درخواست کرد، هنگام استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی حتما ماسک را بر روی صورت خود نگه دارند، در اتوبوس با همدیگر صحبت نکنند و پس از خروج دست‌های خود را حتما ضدعفونی کنند.

شهرداری تهران کرونا شرکت واحد اتوبوسرانی محمود ترفع
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر