کد خبر: 177322 A

رئیس سازمان بهزیستی:

«از سوی دولت ۶۰ میلیارد تومان برای این امر اختصاص داده شده است و این ۳۰۰ هزار نفر در قالب ۹۲ هزار خانوار تحت پوشش قرار می گیرند.»

رئیس سازمان بهزیستی کشور از تحت پوشش قرار گرفتن ۳۰۰ هزار نفر از ابتدای تیرماه خبر داد و گفت: با پوشش این افراد نیازمند تعداد پشت نوبتی های سازمان بهزیستی به صفر می رسد.

به گزارش ایلنا، همایون هاشمی در جمع خبرنگاران افزود: از سوی دولت ۶۰ میلیارد تومان برای این امر اختصاص داده شده است و این ۳۰۰ هزار نفر در قالب ۹۲ هزار خانوار تحت پوشش قرار می گیرند.

وی با اشاره به اینکه الگوی جدید طرح آفتاب به زودی اجرا می شود، گفت: سال گذشته طرح آفتاب در ۱۸ استان برگزار و نزدیک به ۹۰ هزار نفر توانمند شدند البته نوع جدید طرح آفتاب از طریق مشارکت‌ سازمان‌های مردم نهاد غیر دولتی برگزار خواهد شد.

هاشمی در مورد بودجه سازمان در مورد آسیبهای اجتماعی اشاره کرد و افزود: بودجه پیشگیری بهزیستی از ۱۲ به ۵۰ میلیارد تومان رسیده است که اگر بحثپیشگیری از آسیب‌ها به درون خانواده‌ها ورود یابد بسیاری از مشکلات و معضلات حل خواهد شد.

رئیس سازمان بهزیستی به چالشهای سازمان بهزیستی اشاره کرد و گفت: پس از نوسازی در سازمان بهزیستی به چند چالش و مشکل روبه‌رو شده‌ایم که بالا بودن نرخ معلولیت‌های اکتسابی، سوءمصرف مواد مخدر، تنوع و نرخ آسیب‌های اجتماعی، موازی‌کاری در مسائل اجتماعی، افزایش آسیبهای نوپدید،، بالا بودن نرخ رشد طلاق، افزایش سرسام‌آور هزینه‌های توانبخشی و… از جمله آنهاست و البته برای رفع این چالش‌ها نیز اقداماتی در دست اقدام داریم.

هاشمی گفت: یکی از سیاستهای اصلی سازمان پیشگیری و آگاه‌سازی به معنای واقعی است و دولت تدبیر و امید شرایط مناسبی را برای این امر به وجود آورده است و دستگاه‌های مسئول در حوزه‌های مختلف وظایف خود را انجام دهند چرا که مسئولیت اجتماعی تنها به عهده بهزیستی نیست.

وی اظهار داشت: تدوین منشور پیشگیری یکی از سیاستهای سازمان محسوب می‌شود که در این منشور برنامه‌های پیشگیری برای ۵ سال آینده پیش‌بینی شده است.

به گفته هاشمی، برگزاری همایش یاوران نماز در مهدهای کودک با مشارکت ستاد اقامه نماز و حوزه علمیه ۲۹ خرداد برگزار خواهد شد که بالغ بر ۱۷۰۰ نفر از مربیان مهدهای کودک در این جلسه حضور پیدا خواهند کرد و برگزاری کنگره علمی توانبخشی مبتنی بر خانواده در تاریخ سوم و چهارم تیر، تحت پوشش قرار گرفتن ۳۰۰ هزار نفر از نیازمندان و پشت نوبتی‌های و… از جمله اقدامات سازمان طی روزهای آینده است.

در این مراسم از دو کتاب در مورد فرزند آوری رونمایی شد.

آسیب های اجتماعی بودجه بهزیستی پوشش خانواده دولت رشد طلاق مشکلات مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر