کد خبر: 994312 A

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: اجرای طرح شهری پادگان لشکر ۶۴ با اولویت احیای بناهای میراثی و تأمین خدمات شهری در محدوده مرکزی شهر ارومیه اجرا می‌شود.

سیدمحسن حمزه‌لو، در گفت‌وگو با ایلنا، از  اجرای طرح شهری اراضی پادگان لشکر ۶۴ ارومیه خبر داد و اظهار داشت: هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی در بازآفرینی و تجدید حیات شهری این اراضی می‌تواند فرصتی برای رونق‌بخشی به هسته مرکزی شهر ارومیه باشد. 

وی از اجرای طرح شهری پادگان لشکر ۶۴ با اولویت احیای بناهای میراثی و تأمین خدمات شهری در محدوده مرکزی شهر ارومیه خبر داد و افزود: خدمات شهری متشکل از باغ موزه، فضای سبز، گردشگری، مسکونی، تجاری و شبکه معابر در این محدوده تأمین می‌شود. 

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی عنوان کرد: 

هماهنگی جهت واگذاری اراضی پادگان لشکر ۶۴ ارومیه، اجرای طرح مصوب به مدیریت شهری ذیربط وضرورت توافق همگانی برای اجرای طرح شهری و تسریع در آزادسازی قسمتی از اراضی از مهم‌ترین مواردی است که باید به آن توجه شود

وی تصریح کرد: اراضی پادگان لشکر ۶۴ ارومیه به مساحت ٧۵ هکتار دارای قدمت تاریخی و در محدوده مرکزی شهر ارومیه قرار دارد، طراحی شهری این اراضی با هدف استفاده بهینه از فضا و ظرفیت‌ها تهیه شده که بناهای تاریخی موجود در این اراضی به کاربری‌های فرهنگی و موزه‌ای تغییر یافته و نیز فضای سبز آن حفظ می‌شود.

 

حمزه‌لو بیان کرد: همگام با ساخت و توسعه زیرساخت‌های جاده‌ای به دنبال بهره‌گیری از ظرفیت‌های شبکه ریلی برای افزایش ترانزیت کالا در منطقه هستیم.

 

وی اتصال پایانه‌های مرزی استان به شبکه ریلی را از مهم‌ترین برنامه‌های اجرایی این شورا عنوان کرد و افزود: اجرای پروژه‌های متنوع در بخش‌های گوناگون شورای هماهنگی راه و شهرسازی در تحقق توسعه متوازن و همه‌جانبه استان نقش‌آفرین است.

 

 ٢۴ کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور در استان به بهره‌برداری می رسد

 

حمزلو خاطرنشان کرد: کریدور بزرگراهی غرب کشور در آذربایجان غربی به طول ۴٢٩ کیلومتر است که تاکنون ٣۴١ از آن افتتاح شده و احداث ٨٨ کیلومتر از این طرح راهسازی اجرا می‌شود و با برنامه‌ریزی شده که در روزهای آینده نزدیک به ٢۴ کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور در استان به بهره‌برداری می رسد.

 

وی گفت: با توجه به جایگاه کریدور بزرگراهی غرب کشور در ارتقای شاخص‌های توسعه آذربایجان‌غربی انتظار می‌رود که محدودیتی برای تأمین و تخصیص منابع مالی این پروژه وجود نداشته باشد تا روند اتمام آن با مساعدت و هم‌گرایی همه‌جانبه کوتاه شود.

 

ارومیه اذربایجان غربی راه و شهرسازی آذربایجان غربی پادگان لشکر ۶۴
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر