کد خبر: 994290 A

نماینده سرمایه‌گذار پروژه تله‌کابین ارومیه از آغاز فعالیت‌های عمرانی این طرح در چند ماه آینده خبر داد.

به‌گزارش ایلنا، در جلسه ای که با حضور نماینده شرکت سرمایه گذار پروژه تله کابین و مدیر کل میراث فرهنگی ،در سالن ادارات اداره کل میراث فرهنگی برگزار شد،نماینده سرمایه‌گذار پروژه تله‌کابین ارومیه  اظهار کرد: مشکل اصلی در روند اتمام این پروژه  برخی مشکلات مالی بین سهامداران شرکت گردشگری هزاره غرب است که براساس آن بین سهامداران این شرکت اختلافات مالی به وجود آمده  و همین موضوع مانع انجام  طرح است.

عادل حسینی افزود: از آنجایی که مدیرعامل شرکت خارج از منافع مادی علاقه و تعصب خاصی به ارومیه داشته با تمام مشکلات به وجود آمده اصرار دارد که همانند آغاز این پروژه، اتمام آن نیز توسط این شرکت انجام شود تا به این طریق خدمتی به مردم این شهرستان صورت بگیرد.

او ادامه داد: در نهایت از چندین ماه پیش پیگیری‌های جدی برای تهیه قطعات و تجهیزات طرح تله‌کابین ارومیه آغاز شده که تاکنون ماحصل این پیگیری‌ها این شده است که شرکت ترکیه‌ای آنادولی ظرف مدت سه ماه تجهیزات تله‌کابین را با توجه به استانداردهای 2020 تهیه و برای نصب تحویل شرکت دهد.

حسینی خاطرنشان کرد: پس از تحویل تجهیزات و گرفتن تائیدیه سازمان استاندارد ایران این تجهیزات در محل‌های مورد نظر نصب شود که این کار نیز حدود 10 ماه به طول خواهد انجامید و در صورت نبود هیچگونه مشکلی فازهای بعدی این طرح عملیاتی خواهد شد.

او عنوان کرد: در حال حاضر نیز یکی از کارشناسان سازمان استاندارد ایران به نمایندگی از این سازمان و شرکت هزاره غرب از تجهیزات ساخته شده در شرکت آنادولی بازدید و از نزدیک در جریان امور قرار دارد که همین موضوع نیز کمک زیادی در تسهیل امور داشته است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه با بیان اینکه تکمیل طرح تله‌کابین ارومیه یکی از مطالبات جدی مردم، مسئولان و اصحاب رسانه استان است، اظهار کرد: شرکت هزاره غرب طی یک نامه رسمی تمام اقدامات و پیگیری‌ها و مکاتباتی که با سازمان‌ها و شرکت ترکیه‌ای داشته است را به صورت مکتوب به این اداره‌ کل ارسال کند.

جلیل جباری افزود: این اداره‌ کل به طور جدی پیگیر تکمیل این پروژه بوده و تنها براساس بیان شفاهی نمی‌تواند تصمیم‌گیری کند بلکه باید هر اقدامی به صورت رسمی و با سند و مدرک در اختیار این اداره‌کل قرار بگیرد تا مشخص شود که واقعا اقدامی از سوی شرکت برای تکمیل پروژه انجام گرفته و اراده‌ای هم برای این کار وجود دارد.

 

آذربایجان غربی ارومیه میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری تله کابین ارومیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر