کد خبر: 992555 A

مدیر کل راهداری استان خبر داد:

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از جوان‌تر شدن ناوگان حمل و نقل جاده ای مسافر استان طی دو سال گذشته خبر داد.

به گزارش ایلنا، ارسلان شکری با تشریح عملکرد دو ساله اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در بخش حمل و نقل جاده ای مسافری گفت : در سال ۱۳۹۷ تعداد ناوگان اتوبوسی استان ۵۴۶ دستگاه بوده که با افزایش ۱۹ دستگاه اتوبوس جدید از طریق جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی مجموع ناوگان اتوبوسی استان به ۵۶۵ دستگاه در سال ۱۳۹۹ رسید و بر این اساس نیز متوسط عمر ناوگان اتوبوسی از ۱۰.۸۶ سال در سال ۱۳۹۷ به ۹.۲۶ سال در سال ۱۳۹۹ رسید.

وی افزود : در این مدت شاهد تعداد مینی بوس فعال در بخش حمل و نقل جاده ای مسافر آذربایجان غربی  از ۷۸۶ دستگاه به ۸۱۸ دستگاه و تعداد سواری های مسافری نیز از ۱۱۲۶ دستگاه در به ۱۱۷۳ دستگاه ۱۳۹۹ رسیده است.

 این مقام مسئول در مورد عمر بالای ناوگان مینی بوس در استان بیان کرد: در دو سال اخیر کارهای خوبی برای نوسازی و کاهش عمر متوسط ناوگان مینی بوسی انجام شده است بطوریکه این ناوگان نیز چهار سال جوان‌تر و متوسط عمر آن به عدد به ۲۴.۰۱ سال رسیده است.

 شکری در مورد نوسازی و کاهش عمر متوسط ناوگان مسافری سواری نیز اذعان کرد : در دو سال اخیر در این بخش هم روند متوسط عمر خوشبختانه نزولی بوده و از ۱۱.۹۶ سال به ۱۱.۱۱ سال کاهش یافت.

وی گفت: تاسیس ۱۲ شرکت و ورود ۳۴۶ راننده جدید حمل و نقل مسافری از سال ۱۳۹۷ تا سال ۱۳۹۹ از دیگر موفقیت های این بخش در دوسال گذشته بوده است به طوریکه در حال حاضر ۱۳۰ شرکت حمل و نقلی و ۳۳۵۹ نفر راننده در بخش مسافر فعالیت دارند.

آذربایجان غربی حمل و نقل جاده ای ناوگان حمل ونقل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر