کد خبر: 990844 A

سرپرست مدیریت اشتغال و کار آفرینی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: طبق اعلام مرکز آمار ایران در ۳ماه تابستان سال جاری نرخ اشتغال و مشارکت اقتصادی در استان ۴۶.۷درصد و همچنین نرخ بیکاری نیز دراین مدت ۱۰.۹ درصد اعلام شد.

به گزارش ایلنا ، فرخی با اشاره به اینکه نرخ بیکاری نسبت به مدت مشابه افزایش یافته، تصریح کرد:  از دلایل افزایش بیکاری در سطح استان  شیوع کرونا و سختی شرایط کار در این  وضعیت است که انتظار هم می رفت که به دلایل سختی کار این نرخ حالت افزایشی پیدا کند.

وی افزود: طبق اعلام مرکز آمار ایران در ۳ماه تابستان سال جاری نرخ اشتغال و مشارکت اقتصادی در استان ۴۶.۷درصد و همچنین نرخ بیکاری نیز دراین مدت ۱۰.۹ درصد اعلام شد.

فرخی اظهار کرد: باتوجه به کشاورزی بودن استان پیش بینی می شود با پایان فصل کشاورزی در پاییز و زمستان نرخ بیکاری افزایشی نیز شود.

سرپرست مدیریت اشتغال و کار آفرینی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: طبق آخرین آمار مرکز آمار ایران میران مشارکت اقتصادی استان در فصل بهار نیز۴۲.۳ درصد و نرخ بیکاری ۱۲.۱ اعلام شد که نشان می دهد در تابستان نسبت به بهار اشتغال افزایش و بیکاری کاهشی بوده است.

وی یاد آورشد: طبق آخرین آمار بالاترین نرخ بیکاری با ۲۳ درصد در سردشت و کمترین نرخ بیکاری در ماکو با ۶.۱ درصد بوده است.

 

انتهای پیام/
آذربایجان غربی بیکاری سردشت افزایش نرخ بیکاری کرونا -
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر