سرخط خبرها:
کد خبر: 990145 A

جباری به ایلنا خبر داد:

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌غربی گفت: امسال برای تقویت زیرساخت‌های مجموعه جهانی تخت سلیمان تکاب 22 میلیارد ریال هزینه شده است.

 جلیل جباری در گفت وگو با ایلنا، با بیان این مطلب اظهار داشت: از ابتدای سال جاری اقدامات مختلفی برای تقویت زیرساخت‌های گردشگری در تخت سلیمان تکاب انجام گرفته که سنگ‌فرش کردن مسیر پیاده‌روی به سمت تخت‌سلیمان و بندکشی آن از جمله این اقدامات است.

وی افزود: این هزینه‌ها از محل اعتبارات سال ۹۸ تامین شده است و در صورت تخصیص اعتبارات لازم اقدامات دیگری نیز در این منطقه انجام خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‎غربی تصریح کرد: همچنین بخشی از دیوار سنگی در پارکینگ آن شامل پی‌کنی، خاکبرداری و حمل خاک‌های دپو شده از محل احداث شده و نیز تعمیرات کامل سرویس بهداشتی آبگرم احمدآباد صورت گرفت.

جباری افزود: با توجه به ارزش بالای مجموعه جهانی تخت سلیمان تکاب و جذب گردشگر از نقاط مختلف ایران و جهان، تمیزکاری زباله‌ها و نخاله‌های داخل محوطه آبگرم احمدآباد انجام و ضمن انجام سنگ فرش ورودی آبگرم و اجرای بندکشی آن، برق‌کشی و چراغ پارکی ایستاده در پیاده رو تخت سلیمان اجرا شد.

وی از پوشش سقف حمام تاریخی داخل مجموعه جهانی تخت سلیمان خبر داد و افزود:  پشت دیوار احداثی با قلوه‌سنگ پر شد و رنگ‌آمیزی کانکس زندان سلیمان در دستور کار قرار گرفت.

جباری با اشاره به لزوم کانال‌کشی و لوله‌کشی آب آشامیدنی به سرویس بهداشتی تخت سلیمان برای استفاده گردشگران بیان کرد: علاوه بر آن اجرای آب‌رسانی به زندان سلیمان به طول 500 متر انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد:برای معرفی هر چه بیشتر این مجموعه جهانی سه بیلبورد معرفی جاذبه‌های گردشگری در محورهای مواصلاتی به منطقه نمونه گردشگری تخت سلیمان نصب شده است.

آذربایجان غربی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری تخت سلیمان تکاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر