کد خبر: 989490 A

فرخی خبر داد:

معاون توسعه کار آفرینی و اشتغال اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی از اجرای طرح پرداخت یارانه دستمزد در استان خبرداد.

به گزارش ایلنا،فرخی در تشریح این خبر کفت: طرح پرداخت یارانه دستمزد با هدف کاهش هزینه بکارگیری نیروی کار جدید برای کارفرما در استان اجرا می شود.

وی با اشاره به اینکه این طرح از شهریور سال جاری همزمان با سراسر کشور در استان نیز اجرا می‌شود، تصریح کرد: سهم استان برای این طرح در ۶ ماهه دوم سال جاری ۶۱۲ نفر است.

فرخی با اشاره به اینکه طول دوره پرداخت یارانه دستمزد به ازاء هر نیروی کار با تایید دستگاه هماهنگ کننده تا سقف ۱۲ ماه است، خاطر نشان کرد: میزان یارانه دستمزد معادل ۳۰ درصد حداقل مصوب شورای عالی کار است که براساس صورت وضعیت مزد ارسالی به سازمان تامین اجتماعی محاسبه و به کار فرما پرداخت می شود.

معاون توسعه کار آفرینی و اشتغال اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی یاد آور شد: از زمان آغاز طرح تاکنون، ۱۹۸ متقاضی کار و ۶۷ واحد پذیرنده در این طرح ثبت نام کرده اند که تاکنون ۱۳ قرارداد منعقد شده است.

وی در خصوص اهداف  طرح پرداخت یارانه دستمزد نیز اظهار کرد: کاهش هزینه بکار گیری نیروی کار جدید برای کارفرما به منظور پایداری تولید و اشتغال در راستای تقویت اقتصاد دانش بنیان، افزایش فرصت شغلی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی بازار کار، حمایت از ارتقاء تولید داخلی و رقابت پذیری در بنگاه های اقتصادی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و ارتقاء سطح سرمایه انسانی کارگاه های فعال بخش خصوصی و تعاونی در مناطق کم برخوردار از جمله این اهداف  است.

فرخی ادامه داد: جویندگان کار دارای تحصیلات دیپلم به بالا می توانند در سامانه یارانه دستمزد وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ثبت نام کنند.

آذربایجان غربی تعاون ، رفاه و کار اجتماعی یارانه دستمزد تعاون کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر