کد خبر: 988966 A

رئیس پلیس فتا آذربایجان غربی با تکذیب تصویری که اخیراً در فضای مجازی با عنوان "جریمه راهنمایی عدم استفاده از ماسک " منتشر شده است، نسبت به هرگونه کلاهبرداری با این عنوان هشدار داد.

به گزارش ایلنا،سرهنگ اکبر نصرتی با تکذیب تصویری که اخیراً در فضای مجازی با عنوان "جریمه راهنمایی عدم استفاده از ماسک " منتشر شده است، نسبت به هرگونه کلاهبرداری با این عنوان هشدار داد.

وی تصریح کرد: این تصویر که به صورت گسترده در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود با نرم افزارهای ویرایش عکس دست‌کاری شده و با کمی دقت، به راحتی می‌توان متوجه تقلبی بودن آن شد.

رئیس پلیس فتا آذربایجان غربی افزود: ممکن است شهروندان پیام‌هایی مبنی بر «پرداخت جریمه عدم استفاده از ماسک» را دریافت کنند، این پیام‌ها که توسط مجرمان سایبری تهیه و ارسال می‌شود، حاوی لینک‌های آلوده‌ای هستد که با کلیک کاربر بر روی آنها به درگاه بانکی جعلی هدایت شده و اطلاعات حساب بانکی وی به سرقت می‌رود.

این مقام مسئول افزود: فضای مجازی به گونه‌ای است که در آن شاهد حضور افرادی با اهداف مغرضانه هستیم که با سوءاستفاده از جو روانی جامعه، این‌گونه تصاویر دست‌کاری شده را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده و سعی در تشویش اذهان عمومی، افزایش نا‌امیدی و ایجاد نارضایتی در شهروندان را  دارند.

 

آذربایجان غربی کلاهبرداری جریمه رانندگی پایس فتا هشدار پلیس فتا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر