کد خبر: 987209 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه در ۲۴ساعت گذشته ۳۰۴بیمار مبتلا به سندرم حاد تنفسی در بیمارستان های استان بستری شده افزود: شاهد رکورد بی سابقه بستری بیماران کرونایی در استان هستیم.

به گزارش ایلنا،جواد آقازاده در جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا با اشاره به مشکلات موجود اظهار داشت: یکی از مشکلات این است که درمانگاه‌های بخش خصوصی و مطب‌ها بیماران کرونایی را به مراکز بهداشت معرفی نمی‌کنند در حالی که مراکز بهداشت بیماران کرونایی را مراقبت و کنترل می‌کنند اما این اقدام‌ها برای سایر بیماران معرفی نشده انجام نمی‌شود.

وی با اشاره به رکورد بی سابقه بستری‌های آذربایجان غربی طی ۲۴ ساعت گذشته بیان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۰۴ نفر بستری جدید به بیماران بستری استان افزوده شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی بیان کرد: تعداد بیماران بستری  سندرم حاد تنفسی یک هزار و ۴۲۷ نفر است که از این تعداد ۲۶۹ نفر در بخش آی سی یو بستری بوده و ۷۴ نفر به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند.

آقازاده درباره تعداد تست‌های انجام شده برای تشخیص کووید ۱۹ افزود: به طور متوسط روزانه یک هزار و ۵۰۰ تست در استان انجام می‌شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در برخی شهرها از جمله بوکان، خوی و سلماس آمار مبتلایان افزایش یافته است و در شهرهای خوی طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۵ بیمار بستری شده است.

 

آذربایجان غربی علوم پزشکی کرونا بستری رکورد بستری کرونایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر