کد خبر: 981789 A

رئیس شوراهای حل اختلاف آذربایجان غربی :

رئیس شوراهای حل اختلاف آذربایجان غربی از صلح و سازش ۱۲۰ پرونده مربوط به دعاوی خانواده در راستای اجرای طرح تحکیم بنیان خانواده طی ۱۵ روز گذشته در شورای حل اختلاف ارومیه خبر داد.

به گزارش ایلنا، هادی صمدی در تشریح این خبر گفت: در راستای اجرای طرح تحکیم بنیان خانواده در شوراهای حل اختلاف استان اذربایجان غربی، طی ۱۵ روز گذشته بیش از ۱۲۰ پرونده مربوط به اختلافات و دعاوی خانواده در شوراهای حل اختلاف شهرستان ارومیه منجر به صلح و سازش شده که از این تعداد بیش از ۲۰ مورد مربوط به پرونده های طلاق و مابقی در موضوعاتی همچون الزام به تمکین، مطالبه نفقه، استرداد جهیزیه، حضانت طفل و ... بوده که با آشتی زوجین و بازگشت آنها به زندگی مشترک مختومه شدند.

صمدی در ادامه با اشاره به اهمیت پرونده های خانواده و به ویژه پرونده های طلاق اظهار کرد: اختلافات و دعاوی مربوط به خانواده با توجه به  نوع و ماهیت آن و ارتباط آن با سایر جرایم و بزه های اجتماعی دارای اهمیت زیادی بوده که این موضوع لزوم اهتمام جدی اعضای شورای حل اختلاف در صلح و سازش اینگونه پرونده ها را مضاعف می‌کند. 

رئیس شوراهای حل اختلاف استان در پایان از اجرای رضایت بخش طرح تحکیم بنیان خانواده در شوراهای حل اختلاف اظهار خرسندی کرد و آمادگی شوراهای حل اختلاف از اجرای هر طرحی که منجر به افزایش صلح و سازش به ویژه در پرونده های مربوط به دعاوی خانواده شده و مانع فروپاشی کانون گرم خانواده ها شود، استقبال کرد.

خانواده طلاق صلح و سازش حل اختلاف آذربایجان غربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر