کد خبر: 981311 A

با شیوع ویروس کرونا رعایت دستورالعمل های بهداشتی برای ناوگان حمل و نقل عمومی اعمال شده است ولی در برخی موارد رعایت این پروتکل های بهداشتی از سوی مردم و رانندگان به درستی اجرا نمی شود

به گزارش ایلنا با توجه به آمار رو به رشد ابتلا به بیماری کرونا در ارومیه و تکمیل ظرفیت بیمارستان های این شهر اگر دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از سوی آحاد مختلف مردم رعایت نشود به جهت فرا رسیدن فصل سرما آمار مرگ و میر ناشی از کرونا افزایش چشمگیری خواهد یافت و امکان شعله ور شدن بیش از حد این ویروس دور از انتظار نخواهد بود.

توزیع روزانه ۲۰۰۰ماسک بین رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی در ارومیه

رئیس سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری ارومیه گفت:روزانه دو هزار ماسک بین رانندگان اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها توزیع می‌شود تا نگرانی مسافران از احتمال انتشار ویروس کرونا در این وسایل برطرف شود.

مهدی مژدهی فر در گفت و گو با ایلنا،با تاکید بر لزوم اجرا و رعایت اصول و پروتکل‌های بهداشتی در تاکسی‌ها گفت:  از شهروندان انتظار داریم جهت حفظ سلامت خود و سایر شهروندان نسبت به رعایت پروتکل‌ها و فاصله اجتماعی اقدام کنند  غیر این صورت از ارائه خدمات به آنان معذور شده و رانندگان نیز باید به این امر توجه داشته و از سوار کردن افراد  بدون ماسک خودداری کنند. 

رئیس سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری ارومیه تصریح کرد: به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی در راستای حفظ سلامتی و تندرستی رانندگان تاکسی و شهروندان، با ارائه خدماتی همچون توزیع ماسک، دستکش و ضدعفونی کردن تاکسی‌ها، رانندگان درون شهری را به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک ملزم کرده است.

وی افزود: از زمان شیوع ویروس کرونا روزانه به صورت مستمر در سه نقطه از شهر از جمله زیر پل مدرس، عطایی و خیابان امام  تاکسی‌ها ضد عفونی و گندزدایی می شوند.

مژدهی فر با اشاره به تصمیمات سختگیرانه ستاد ملی مبارزه به کرونا در خصوص استفاده نکردن رانندگان از ماسک، بیان کرد: طبق تصمیمات رئیس جمهور اگر راننده تاکسی موارد بهداشتی را رعایت نکند و ماسک نزند، 100 هزار تومان جریمه می‌شود و اگر مسافر بدون ماسک را سوار کند برای هر نفر 20 هزار تومان جریمه می‌شود.

مژدهی فرد خاطر نشان کرد: طبق دستورالعمل صادره، هر تاکسی موظف به سوار کردن سه مسافر است که دو نفر در عقب و یک نفر باید در جلو بنشیند و اگر چنین مواردی رعایت نشود شهروندان موظف هستند تخلفات این رانندگان را به سامانه گویای 137 گزارش دهند و یا با شماره تلفن 42359995 تماس حاصل کنند.

وی بیان کرد: از زمان اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی تعداد معدودی تاکسی تخلف کرده‌اند که در مرحله اول با اخطار برطرف شده است.

استفاده از ماسک در ناوگان حمل و نقل عمومی ارومیه اجباری شد

شهردار ارومیه از اجباری شدن استفاده از ماسک در ناوگان حمل و نقل عمومی به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پیشگیری از تشدید کرونا خبر داد.

 حضرت پور در گفت و گو با ایلنا، با اعلام خبر درباره الزام استفاده از ماسک در ناوگان حمل و نقل ارومیه گفت: با توجه به اوج گیری شیوع ویروس کرونا، ابلاغ رسمی استفاده از ماسک در ناوگان حمل و نقل عمومی برای رانندگان و مسافران الزامی شد.

 وی خاطرنشان کرد: در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک توسط مسافرین، اجازه استفاده از ناوگان جهت تردد به آنها داده نخواهد شد.

 شهردار ارومیه از همه رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی و مسافران درون شهری درخواست کرد، در اجرایی کردن این بخشنامه به منظور حفظ سلامت سلامت خود و پیشگیری از تشدید شیوع کرونا همکاری لازم را داشته باشند.

 وی افزود: در حال حاضر شهر ارومیه در وضعیت قرمز قرار دارد و از شهروندان درخواست می‌کنیم جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا زدن ماسک و همچنین توصیه های بهداشتی هنگام خروج از منزل را رعایت کنند.

وی افزود:شهروندان می توانند عدم استفاده رانندگان از ماسک را به سامانه ۱۳۷ گزارش دهند.

 شهردار ارومیه ابراز امیدواری کرد که با رعایت پروتکل های بهداشتی و زدن‌ماسک زنجیره ویروس کرونا قطع شود.

 

ماسک کرونا ناوگان حمل و نقل عمومی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر