کد خبر: 979556 A

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی آذربایجان غربی از کشف ۶۰۰کیسه آرد احتکاری در ارومیه خبرداد.

علیرضا زارعی در گفت و گو با ایلنا،با اشاره به دلیل عمده بروز مشکل تهیه نان در ارومیه طی چند روز گذشته افزود: تفاوت قیمت آرد دولتی و  بازار غیررسمی سبب ایجاد جو روانی و تعطیلی برخی نانوایی ها در مرکز استان شده است که با توزیع آرد و فعالیت دو شیفته برخی نانوایی ها در سطح شهر به زودی مشکل مرتفع می‌شود. 

وی افزود: ماهانه ٢٩ هزار و ٣٠٠ تن آرد بین نانوایی‌های استان توزیع می‌شود و از ابتدای مهرماه تاکنون ٢۵ هزار و ۵۰۰ تن آرد نوع یک و دو توزیع شده است.

 زارعی با بیان اینکه هیچ کمبودی در سهمیه آرد توزیعی وجود ندارد، تصریح کرد: گندم و آرد استان جوابگوی مصرف استان هست و هیچ نانوایی حق افزایش قیمت نان به هیچ عنوان ندارد.

وی با اشاره به کشف انبار آرد احتکار شده در مرکز استان تصریح کرد: در چند روز گذشته انبار آرد با ۶۰۰ کیسه ۴٠کیلویی توسط بازرسین کشف شد که پس از بررسی نتایج بهداشتی آن نسبت به توزیع در شبکه اقدام خواهد شد.

زارعی با اشاره به اینکه در مرکز استان ۱۳۶٠ نانوایی نسبت به تهیه آرد یارانه یک و دو ثبت‌نام کرده‌اند، تصریح کرد:به منظور  تامین نان شهروندان، ۵۰ واحد نانوایی در ارومیه به صورت دو شیفت و ۱۰۵ واحد نیز به صورت سهمیه ترمیمی برای رفع مشکل نان در مرکز استان فعالیت می کنند.

وی همچنین بیان کرد:  طبق دستورالعمل ابلاغی طی روزهای پنجشنبه  اربعین) و جمعه هیچ واحد نانوایی تعطیل نخواهد بود. 

زارعی با بیان اینکه ۱۷ کارخانه آرد در استان وجود دارد که از این تعداد ۱۶ کارخانه با ظرفیت اسمی ۸٠ هزار تن فعال است، تصریح کرد: ناظران مربوطه در پنج کارخانه فعال ارومیه بر روند توزیع آرد از کارخانه به نانوایی ها نظارت می کنند.

وی تاکید کرد:  هیچ محدودیتی جهت تزریق آرد به شبکه وجود ندارد و همه شهروندان در صورت وجود تخلف در واحدهای نانوایی و یا تعطیلی واحد مذکور به شماره ۱۲۴ اطلاع دهند تا گشتهای مشترک به این موضوع رسیدگی کنند. 

به گزارش ایلنا،با اظهارات مسئولین استان هیچ مشکلی از نظر میزان آرد ذخیره ندارد و هیچ تصمیمی هم بر افزایش قیمت نان یا آرد گرفته نشده است ولی پس از گذشت دو روز از وعده مسئولین استانی برای حل مشکل نان، مشکل کمبود نان در ارومیه به قوت خود باقیست و مردم در صف های طولانی برای خرید نان  در دوراهی انتخاب نان و جان قرار گرفته اند.

 

نان آرد احتکاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر