کد خبر: 976455 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد؛

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی برلزوم ایجاد شهرک های صنعتی مشترک در مناطق مرزی استان تاکید کرد و گفت:ایجاد زیرساخت‌های صنعتی در مناطق مرزی می تواند کمک خوبی برای رونق اشتغال در این مناطق باشد.

سید سلمان ذاکر در گفت و گو با ایلنا، با اشاره به توجه به ظرفیت های مرزی استان گفت: ایجاد شهرک صنعتی، احیای واحدهای تولیدی در مناطق مرزی، توجه به ایجاد نواحی مرزی و توجه به مرز و صادرات و فعال سازی بازارچه‌های مرزی و ایجاد زیرساخت‌های صنعتی در مناطق مرزی می تواند کمک خوبی برای رونق اشتغال در این مناطق باشد.

 وی افزود:مصوباتی همچون ایجاد شهرک و نواحی صنعتی در مرز ایران و ترکیه و توجه به اشتغال مناطق مرزی، با گذشت چندین سال مورد بی‌توجهی واقع شده و مجمع نمایندگان استان در حال پیگیری روند اجرای این مصوبات است.

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان غربی،با انتقاد از بی‌توجهی به منطقه ویژه اقتصادی سرو، خاطرنشان کرد: منطقه ویژه اقتصادی سرو پس از گذشت سالها راه به جایی نبرده است که انتظار می رود مسئولان همت جدی در این زمینه داشته باشند و با اتحاد نمایندگان استان بتوانیم خواسته نخبگان و دانشجویان  و مردم را برآورد کنیم.

ذاکر ادامه داد: مکان‌یابی زمین برای احداث شهرک صنعتی مشترک بین ایران و ترکیه قطعی نشده، ولی زمین‌های در نظر گرفته شده برای احداث شهرک صنعتی در میان زمین‌های منطقه آزاد تجاری ماکو، بازرگان و ارومیه است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: درمکان‌یابی شهرک صنعتی بین ایران و ترکیه باید تلاش شود، مکانی انتخاب شود که به مرکز استان نزدیکتر باشد، این امر موجب شده که شهر ارومیه بهترین گزینه برای احداث شهرک صنعتی مشترک باشد.

ذاکر افزود: شهرک صنعتی مشترک ایران و ترکیه به منظور دستیابی به اهداف تعیین شده، برای افزایش میزان مبادلات تجاری بین دو کشور ایران و ترکیه احداث می‌شود.

عضو کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس خاطرنشان کرد:با احداث این شهرک می‌توانیم شاهد رونق در عرصه های مختلف اقتصادی اعم از صادرات و واردات کالا و گسترش صنایع تبدیلی و... در میان دو کشور باشیم.

ذاکر با انتقاد از وضعیت نامناسب زیرساختهای شهرک های صنعتی،  گفت: لازم است شهرک های صنعتی استان بیش از پیش تقویت شده و زمینه رونق این شهرک ها فراهم شود.

وی با بیان اینکه شاهد نبود گاز، برق و فاضلاب در برخی شهرک های صنعتی استان هستیم، افزود: برای رونق شهرک های صنعتی علاوه بر رفع مشکلات واحدهای تولیدی، ضرورت دارد زیرساخت های شهرک ها و نواحی صنعتی تقویت شود.

 

مرز شهرک صنعتی سید سلمان ذاکر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر