کد خبر: 976306 A

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی گفت: ۱۱عنوان برنامه به مناسبت هفته ملی کودک در استان اجرا می شود.

جواد زاهدی در گفت وگو با ایلنا، با اشاره به شیوع بیماری کرونا و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی گفت: به مناسبت هفته ملی کودک۱۱ عنوان برنامه در فضای مجازی برای کودکان و نوجوانان استان اجرا می شود.

وی با اشاره به اینکه شعار هفته ملی کودک امسال "آینده راباید ساخت" است، افزود: هفته ملی کودک ۱۲ الی ۱۷ مهر است و برای تامین امنیت و سلامت کودکان امسال همه برنامه های این هفته به صورت مجازی اجرا می شود.

زاهدی با اشاره به اینکه هفته ملی کودک امسال متقارن شده با اربعین حسینی، برنامه ها رنگ و بوی عاشورایی دارند، اظهار کرد: اکران واجرای ۶ فیلم و تئاتر به صورت مجازی، برگزاری کلاس های مجازی نقاشی، کتابخوانی، نمایشنامه خوانی، تفکر خلاق، تهیه کلیپ و مصاحبه با اعضای برتر کانون، اجرای فراخوان آرزوهای فرشته زمین و برگزاری ۳۵ کارگاه تخصصی ازجمله برنامه های شاخص در هفته ملی کودک در استان است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: در سال جاری ۱۲۰۰ عنوان تولید محتوا در حوزه فرهنگی، هنری، معرفی کتاب و قصه گویی توسط کانون انجام شده و در اختیار بیش از ۳۵۵هزار کودک استان قرار گرفته است.

وی  با تاکید بر اینکه در ایام کرونا بیشتر کتاب خوانی به صورت مجازی بوده ،ادامه داد: باتوجه به اولویت اصلی کانون که ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین کودکان و نوجوانان است در این هفته نیز کتاب در اختیار اعضا قرار می‌گیرد.

زاهدی یاد آورشد: با توجه به شیوع کرونا فعلا برنامه ای برای برگزاری جشنواره قصه گویی اعلام نشده هرچند در صورت برگزاری نیز به صورت مجازی خواهد بود.

 

هفته ملی کودک کانون پرورشی کودک و نوجوان آذربایجان غربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر