کد خبر: 975093 A

وزیر نیرو مطرح کرد:

وزیر نیرو گفت: طی یکسال گذشته در قالب طرح‌های پویش الف - ب - ایران، ۶٠٠ هزار میلیارد ریال در کل کشور هزینه شده است.

به گزارش ایلنا، رضا اردکانیان روز سه‌شنبه در مراسم افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه بیان کرد: در این مدت، با احتساب طرح های امروز  ٣۶٠ طرح در قالب سرمایه‌گذاری دولت و بخش خصوصی در کل کشور با اعتباری بالغ بر ۶۰ هزار میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است.

وی ادامه داد: طی سال جاری ۲۵٠ پروژه برای افتتاح در قالب این پویش در نظر گرفته شده و تاکنون ١٢١ طرح به بهره‌برداری رسیده است.

وزیر نیرو اظهار داشت: طی سال جاری تاکنون ۲۷۷ هزار میلیارد ریال اعتبار برای طرح های افتتاحی، هزینه شده است.

اردکانیان تاکید کرد: در آذربایجان‌غربی نیز ١٩۵ طرح با سرمایه ۱۱۲ هزار و ۱۱۰ میلیارد ریال با پیشرفت ۴۵ درصدی در دست اجراست که امیدواریم تا پایان دولت تعداد قابل توجهی از این طرح‌ها به ثمر برسد.

اردکانیان یکی از طرح های مهم وزارت نیرو را بهره مندی مشترکان کم مصرف از خدمات مختلف بخش های زیرمجموعه برشمرد و گفت: این مشترکان به خاطر رعایت میزان مصرف مجاز، قبض بدون مبلغ، دریافت می‌کنند.

استاندار آذربایجان‌غربی نیز در این آیین گفت: طرح‌های بسیار فاخری در قالب پویش الف- ب- ایران در کشور و در استان افتتاح شده است.

محمدمهدی شهریاری بیان کرد: در آذربایجان‌غربی نیز ده‌ها طرح وارد مرحله بهره‌برداری شده و در زمینه برق به برخورداری ٩٩.٩٨ درصدی رسیده ایم.

وی ادامه داد: افتتاح واحدهای نیروگاهی می‌تواند نقش مهمی را در توسعه استان داشته باشد.

به گزارش ایلنا، امروز با حضور وزیر نیرو، پنج طرح حوزه برق این وزارتخانه در آذربایجان غربی به بهره‌برداری می رسد.

تولید برق اذربایجان غربی پویش الف ب ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر