سرخط خبرها:
کد خبر: 974728 A

مدیرعامل شرکت برق آذربایجان غربی خبر داد:

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی گفت: با راه‌اندازی نیروگاه بخش خصوصی شرکت فراز انرژی سهند ۷ مگاوات به میزان تولید برق استان اضافه می‌شود.

به گزارش ایلنا، اکبر حسن‌بکلو بیان کرد: با توجه به رویکرد سال‌های اخیر وزارت نیرو بر مقوله خصوصی‌سازی و بهره‌گیری از توانمندی‌های بخش خصوصی و غیردولتی و ایجاد شرایط برای جذب سرمایه‌‌گذاری‌ بخش خصوصی در صنعت برق، شرکت توزیع نیروی برق استان جهت تحقق این مهم پروانه‌های احداث مختلفی در حوزه فعالیت این شرکت  صادر کرده است. 

وی افزود: شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی در راستای حمایت از تولید برق توسط بخش خصوصی و حمایت از تولید مولدهای مقیاس کوچک اقدام به صدور  پروانه‌های احداث، برای متقاضیان سرمایه گذاری کرده است.

حسن‌بکلو عنوان کرد: شرکت فراز انرژی سهند واقع در شهرک صنعتی فاز ۳ از جمله شرکت‌هایی است که مجوز پروانه احداث نیروگاه ۷ مگاواتی را از شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی دریافت کرده و تمام مراحل تکمیل و وصل آزمایشی را نیز با موفقیت پشت سر گذاشته است.  

وی ادامه داد: با توجه به موفقیت این نیروگاه در مرحله وصل آزمایشی نیروگاه شرکت خصوصی فراز انرژی سهند، به صورت رسمی به شبکه توزیع ۲۰ کیلو ولت وصل و آغاز به کار خواهد نمود.  

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی از اهداف توسعه صنعت برق می‌باشد و شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی در راستای تحقق این هدف از تمامی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در استان استفاده خواهد کرد.

نیروگاه برق تولید برق اذربایجان غربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر