کد خبر: 973466 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

دبیر انجمن روزنامه نگاران مسلمان آذربایجان غربی با بیان اینکه فرماندهی منحصر بفرد از شاخصه های مهم دفاع مقدس بود، گفت: فرماندهی امام خمینی (ره) در امتداد راه سرخ حسین ابن علی(ع) و ترویج فرهنگ عاشورا و دفاع مقدس بود.

یوسف حق دوست در گفت وگو با ایلنا، با تاکید بر اینکه فرماندهی امام(ره) در آن زمان در سطح جهان منحصر بفرد بود، اظهار داشت: فرماندهی ایشان چند وجهی بود؛ هم مافوق نظامی بودند و هم ولایت دینی داشتند. رزمندگان اسلام دستورات ایشان را با واسطه دستور الهی می دانستند. این از شاخصه های مهم دفاع مقدس بود.

وی افزود: تاکید حضرت امام خمینی(ره) بر تعبد و تدین رزمندگان باعث شد که رزمندگان دفاع جنگ تحمیلی را بعنوان دفاع مقدس و وظیفه دینی و ملی بدانند.

دبیرانجمن روزنامه نگاران مسلمان استان با بیان اینکه تبعیت رزمندگان اسلام از حضرت امام خمینی(ره) مثالزدنی بود، تصریح کرد: رزمندگان هشت سال دفاع مقدس هم در بعد ولایی و تبعیت از ولی فقیه زمان خود و هم بعنوان فرمانده معظم کل قوا، ایمان و اعتماد محکمی نسبت به حضرت امام(ره) داشتند.

حق دوست با بیان اینکه هر موقع در اطاعت از ولی فقیه زمان دچار سستی شدیم ضربه اساسی را از دشمن دریافت کرده ایم، خاطرنشان کرد: یکی از آموزه های دفاع مقدس تبعیت محض از فرماندهی و ولی امر زمان می باشد.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در ملاقات اخیری که با رزمندگان هشت سال دفاع مقدس داشتند فرمودند"دفاع مقدس رسانه ای رساست" ادامه داد: بهمین جهت در راستای ماموریت رسانه در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، تجربیات هشت سال دفاع مقدس دوای درد ملت بزرگ ایران است.

دبیر انجمن روزنامه نگاران مسلمان استان اضافه کرد: دفاع مقدس بعنوان گنجینه و خزانه ای است که اصحاب رسانه می‌توانند از آن ظرفیت برای حل معضلات و مشکلات حال حاضر جامعه مطالبه گری کرده و رهبری نظام مقدس اسلامی را در رسیدن به آرمان‌های بلند انقلاب یاری کنند.

امام خمینی دفاع مقدس فرهنگ عاشورا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر