کد خبر: 972267 A

جعفرپور به ایلنا خبر داد:

سرپرست تولیت شمس تبریزی از برگزاری ششمین کنگره بین المللی شمس و مولانا طی روزهای هفتم تا دهم مهر ماه در شهرستان خوی خبر داد.

رضا جعفر پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به جایگاه برگزاری کنگره های سالانه شمس و مولانا گفت: این همایش ها که با حضور بزرگان مطرح داخل و خارج کشور، اساتید دانشگاهها و متخصصین حوزه عرفان و شمس برگزار می‌شود، در شناساندن عرفان اسلامی و تبیین اندیشه‌های شمس و مولانا در روزگار امروزین موثر است.

وی تاریخ برگزاری ششمین کنگره بین‌المللی شمس تبریزی را روز هفتم مهرماه سال جاری و با سخنرانی اساتید برتر در شهرستان خوی عنوان کرد و گفت: نوبت صبح روز هفتم‌ مهرماه همایش به صورت حضوری و در نوبت‌های بعدی و روزهای ۸ و۹ و ۱۰ مهرماه بصورت وبینار و مجازی برگزار می شود.

رضا جعفرپور به محدودیت های انجام گرفته به جهت بیماری کرونا در خصوص برگزاری گسترده این کنگره اشاره کرد و افزود:  باتوجه به مصوبات ستاد کرونا، این کنگره مهم و فرهنگی به صورت مجازی و در بستر "وبینار" متعلق به نمایندگی سازمان یونسکو در ایران، ادامه خواهد یافت.

وی به سخنرانی اساتید شمس‌شناس و مولوی‌پژوه داخلی و خارجی  در قالب مجازی این کنگره پرداخته و گفت: اعضای هیات علمی این کنگره و برگزیدگان مقالات علمی در این وبینار سخنرانی مجازی می‌کنند.

دبیر اجرایی ششمین کنگره بین‌اللملی شمس تبریزی اضافه کرد: ۵۶ مقاله و متن سخنرانی علمی و پژوهشی به دبیرخانه علمی کنگره ارسال شده است.

جعفرپور تصریح کرد: توجه به جایگاه عرفان اسلامی و شناساندن و تبیین اندیشه های شمس و مولانا و همچنین شناساندن وجود مزار شمس در خوی، از اهداف اصلی برگزاری کنگره های علمی و جشنواره های سالانه شمس تبریزی است.

خوی کنگره مولانا شمس تبریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر