کد خبر: 971876 A

دبیر هیأت شمشیر بازی آذربایجان غربی گفت: مسئولان استانی باید از ۴ورزشکار استان که به قرعه رژیم صهیونیستی برخوردند حمایت کنند.

علی نجف زاده در گفت وگو با ایلنا، بیان کرد: حجت حکیمیان،سکینه نوری،الهه قهرمانی،و  طاهر عاشوری ۴ شمشیر باز آذربایجان غربی هستند  که جز ورزشکارانی بودند که در مسابقات جهانی در بازه های زمانی مختلف  به قرعه رژیم صهیونیستی برخوردند و از بازی امتناع کردند.

وی افزود:با توجه به مشکلات اقتصادی ناشی از کرونا که در جامعه حاکم است مسئولین استانی برای روحیه دادن به بقیه ورزشکاران و در جهت حمایت از ورزشکاران این رشته پرهزینه  از این ۴ورزشکار حمایت های لازم را انجام دهند.

نجف زاده با اشاره به هزینه بالای وسایل تمرین این رشته و مشکلات ورزشکاران استان  برای شرکت در اردوهای تیم ملی که در تهران برگزار می شود گفت:ورزشکارانی که در مسابقات جهانی از روبرویی با ورزشکاران رژیم غاصب و صهیونیستی امتناع می ورزند انتظار حمایت مادی و معنوی از مسئولین کشوری و استانی را دارند.

وی تصریح کرد: با توجه به حضور بالای ورزشکاران استان در مسابقات مختلف و حضور چندین ورزشکار استان در تیم ملی در وهله اول هدف ما حفظ این سهمیه و سپس افزایش سهمیه های استان در تیم ملی است.

نجف‌زاده افزود: پیشرفت رشته های ورزشی مانند والیبال و شمشیربازی در استان به گونه‌ای بوده که همگان این است آن را با این دو رشته می‌شناسند در واقع والیبال و شمشیربازی شناسنامه ورزشی آذربایجان غربی است.

وی به پوشش رسانه‌ای بازی‌های شمشیربازی اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه دو رشته ورزشی  والیبال و فوتبال علاقه مندان بسیاری دارد رسانه ملی بیشتر مسابقات این دو ورزش را به صورت زنده پخش میکند. از رسانه‌ها به خصوص رسانه ملی درخواست می کنیم جهت حمایت از ورزشکاران شمشیرباز توجه ویژه ای به پخش مستقیم بازی های این عزیزان داشته باشند.

وی افزود: اگر بازی های مسابقات شمشیربازی به صورت زنده از صدا و سیما پخش شود می توانیم اسپانسر های مالی خوبی جهت حمایت از این رشته را جذب کنیم.

دبیر هیئت شمشیربازی آذربایجان غربی با بیان این که آذربایجان غربی پس از یزد قطب شمشیربازی کشور محسوب می‌شود عنوان کرد: فعالیت در این رشته سختی های خاص خودش را دارد و برای همین موضوع شاید ورزشکاری که روزی در اوج بود به یک بار تنزل پیدا کند برای همین امر و حمایت مادی و معنوی از ورزشکاران شمشیرباز استان مسئولین استانی باید کمر همت ببندند.

نجف‌زاده افزود ورزشکاران این استان در همه مسابقات در رده های مختلف شمشیربازی و المپیاد ها همه مدالها را درو می‌کنند و این موفقیت ها به خاطر توجه به این رشته و استعداد یابی در رده‌های پایین به دست آمده است که از نظر مدیریتی نیز امتیازات خوبی را نصیب استان کرده است.

 

آذربایجان غربی رژیم صهیونیستی شمشیر بازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر