کد خبر: 970562 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان خبر داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در استان سیر صعودی طی می‌کند و دلیل این افزایش، عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

به گزارش ایلنا، جواد آقازاده با بیان این خبر اظهار داشت: آذربایجان‌غربی در ۴ هفته اخیر دارای وضعیت باثباتی در تعداد افراد بستری و فوتی بود اما در روزهای گذشته این روند با سرعت در حال افزایش است.

وی با اعلام هشدار جدی درباره تعداد افراد بستری در استان، افزود: روند افراد بستری در بیمارستان‌های استان فزاینده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی ادامه داد: این در حالی است ‌که بیشترین تعداد بستری در روزهای گذشته در شهرستان ارومیه بود.

آقازاده درباره تغییر کانون‌های بیماری در استان، بیان کرد: کانون افزایش تعداد افراد بستری و فوتی در استان تغییر می‌کند به طوری که شهرستان‌های خوی، بوکان و مهاباد در زمان‌های مختلف بالاترین تعداد افراد بستری و فوتی را به خود اختصاص داده‌اند.

وی گفت:  براساس بررسی‌های انجام یافته، افرادی که به مراکز درمانی مراجعه می کنند بدحال‌تر هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی در خصوص کاهش حساسیت عمومی نسبت به کووید۱۹، اظهار داشت: حساسیت مردم و مسئولین نسبت به کووید۱۹ کاهش یافته است و همین موضوع موجب افزایش تعداد مبتلایان می شود.

این مقام مسوول یادآور شد: میزان استفاده از ماسک به ۲۰ درصد در استان کاهش یافته است.

آقازاده درباره تکمیل ظرفیت بیمارستان‌ها، افزود: با افزایش تعداد مبتلایان و بستری‌ها در استان، ظرفیت بیمارستان‌ها در حال تکمیل شدن است و در شهرستان ارومیه نیز ظرفیت بیمارستان‌های طالقانی، مطهری، امام خمینی(ره) و امام رضا (ع) در حال تکمیل شدن است.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد بیماران بستری استان در شهرستان ارومیه هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی اعلام کرد: مجموع بستری های استان از ۱۹ شهریور ماه سیر صعودی را طی می‌کند به طوری که آمار بستری‌های استان که در تاریخ ۲۰ شهریور ۸۴ بستری بود در تاریخ ۲۸ شهریور به ۱۰۶ بستری رسیده است و این تعداد در حال افزایش است.

بیمارستان ماسک افزایش کرونا بستری مبتلا علوم پزشکی استان اذربایجان غربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر