کد خبر: 969495 A

رئیس بنیاد نخبگان آذربایجان غربی:

رئیس بنیاد نخبگان آذربایجان غربی گفت: انس با کتاب و کتابخوانی پیش شرط نخبگی است و ایجاد پیوند عمیق بین کتابخانه‌های عمومی و نخبگان امری ضروری است.

به گزارش ایلنا، مهدی چهل امیرانی در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی که به منظور بررسی زمینه‌های همکاری های فی ما بین بود، گفت: کتابخانه‌های عمومی جزو سازمان‌های نخبه پرور از سنین کودکی است و انس با کتاب و کتابخوانی پیش شرط نخبگی است و ایجاد پیوند عمیق بین کتابخانه‌های عمومی و نخبگان امری ضروری است. 

وی افزود: کتابخانه‌های عمومی پایگاه‌های فرهنگی اجتماعی هستند که با هدف انس با کتاب و ترویج کتابخوانی، خدمات متنوعی را برای تمامی اقشار ارائه می‌دهند. 

در ادامه، خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی گفت: رسیدن به درجه نخبگی، رابطه مستقیمی با مطالعه و آگاهی دارد و کتابخانه‌های عمومی می‌توانند با ارائه خدمات فرهنگی، آموزشی و ایجاد دسترسی به منابع خواندنی، زمینه پرورش نخبگان را فراهم کنند. 

معصومی تصریح کرد: توسعه گفتگوهای نخبگانی درباره کتابخانه‌های عمومی از اهداف تعامل با بنیاد نخبگان است.

به گزارش ایلنا، در ادامه این دیدار درباره انعقاد تفاهم‌نامه بین اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و بنیاد نخبگان آذربایجان‌غربی، خدمات متقابل، کارگاه‌های آموزشی مشارکتی، مسابقات کتابخوانی  تبادل نظر شد.

کتابخانه بنیاد نخبگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر