کد خبر: 968925 A

نجف زاده در گفت و گو با ایلنا:

دبیر هیات شمشیربازی آذربایجان غربی گفت: با وجود استعدادهای جوان آذربایجان غربی یکی از قطب های شمشیربازی کشور است.

علی نجف زاده در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، ضمن بیان این مطلب افزود: با ارزیابی عملکرد هیات‌های استانی در سال ۹۸ هیات شمشیر بازی آذربایجان غربی با کسب ۸۵۰ امتیاز مقام دوم‌ کشوری را کسب کرد.

وی به برگزاری مسابقات انتخابی المپیک 2021 در کره جنوبی اشاره کرد و افزود: سه شمشیر باز از استان در این مسابقات شرکت خواهند کرد و شانس کسب سهمیه المپیک توسط این شمشیربازان بسیار بالاست.

نجف زاده افزود: با توحه به هزینه های بالای وسایل شمشیربازی و نیاز به تهیه آن از خارج از کشور جذب  ورزشکار این رشته با وسواس بیشتری همراه است.

وی با اشاره به تمرکز هیات شمشیربازی روی قهرمانی در مسابقات جهانی و  آسیایی گفت: در حال حاضر برای هیات شمشیر بازی استان قهرمانی کشوری مهم نیست و بیشترین تمرکز  ورزشکاران در جهت قهرمانی در جهان و آسیا و کسب سهمیه المپیک و قهرمانی در المپیک است.

دبیر هیات شمشیر بازی استان افزود: پخش مسابقات مختلف این رشته توسط صدا سیما و توجه رسانه ها به شمشیربازی می تواند توجه حامیان مالی و اسپانسرها را به این رشته ورزشی جذب کند. امیدواریم رسانه های مختلف بخصوص صدا و سیما برای پخش مسابقات شمشیربازی پیش گام شوند تا این رشته که می تواند در مسابقات جهانی و حتی المپیک مدال آور باشد مورد توجه اسپانسرها قرار گیرد.

نجف‌زاده با بیان اینکه جوانترین شمشیرباز کشور از آذربایجان‌غربی است، گفت: این نشان از وجود استعدادهای بالای نوجوانان و جوانان این رشته در استان است.

وی به برگزاری طرح استعدادیابی این رشته در بین نوجوانان استان خبر داد و افزود: با همکاری اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی طرح استعداد یابی ورزشی در مدارس استان انجام می شود.

به گزارش ایلنا، هیات شمشیربازی آذربایجان‌غربی یکی از هیات‌های فعال و موفق استان است که با تاسیس خانه شمشیربازی در محل ورزشگاه تختی ارومیه، فعالیت چشمگیری در راستای جذب و تربیت علاقه‌مندان این رشته دارد؛ این هیات فعالیت خود را از سال ۱۳۸۲ آغاز کرد.

 طاهر عاشوری، سکینه نوری و الهه قهرمانی سه شمشیرباز باسابقه و ملی‌پوش ارومیه‌ای هستند که مقام‌های متعددی در مسابقات آسیایی، بین‌المللی و کشوری کسب کرده‌اند.

المپیک شمشیر بازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر