کد خبر: 967204 A

سرپرست اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی از پرداخت ۸۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونا به مشاغل آسیب دیده در استان خبر داد.

آمیان در گفت و گو با ایلنا با اشاره به اینکه یک هزار و ۲۰۳ میلیارد تومان اعتبار آذربایحان غربی از تسهیلات کرونا است افزود: تاکنون ۶ هزار و ۵۰۰نفر برای  تسهیلات کرونایی درخواست داده اند که ۸۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

وی افزود:سهم استان از تسهیلات کرونا بیش از ۱۲۰۰ میلیارد تومان است که تاکنون ۸۰ میلیارد تومان از آن پرداخت شده است.

آمیان،با بیان اینکه مشمولان می‌توانند با تکمیل اطلاعات ظرف مدت یک هفته از تسهیلات بهره‌مند شوند، افزود: این تسهیلات با نرخ بهره بانکی ۱۲ درصد و تقسیط ۲۴ ماهه با سه ماه تنفس در پرداخت، ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه به ازای هر نفر خویش فرما ۶ تا ۸ میلیون تومان،بنگاه‌های اقتصادی آسیب‌دیده فعال به ازای هرنفر شاغل ۱۲ میلیون تومان و بنگاه‌هایی که به اجبار توسط دولت تعطیل شده‌اند به ازای هر شاغل ۱۶ میلیون تومان از این تسهیلات می توانند بهره مند شوند، خاطر نشان کرد: مهلت ثبت نام و پرداخت تسهیلات تا آخر شهریور ماه سال جاری اعلام شده است.

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه ارائه اطلاعات ناقص در بانک اطلاعاتی سامانه کارا و نبود مستندات کامل، عدم درخواست و تمایل برخی به علت کم بودن مدت زمان بازپرداخت تسهیلات و نبود ضمانت نامه بانکی از جمله مشکلات موجود در فرآیند پرداخت تسهیلات مذکور است.

وی با اشاره به مکاتبات استاندار آذربایجان غربی با معاون اول رئیس جمهور در خصوص تمدید مهلت ثبت نام و پرداخت تسهیلات کرونا تا مهرماه ادامه داد: پیشنهاد افزایش مدت زمان تقسیط بازپرداخت از ۲۴ ماه به ۳۶ ماه و کاهش نرخ بهره بانکی به ۸ درصد همچنین بهره مندی  تمامی رسته‌های شغلی آسیب دیده از تسهیلات از سوی استاندار به  جهانگیری ارائه شده است.

 

کرونا تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر