کد خبر: 966320 A

رئیس جهادکشاورزی آذربایجان غربی:

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی گفت: هر گونه جابه‌جایی دام بدون پلاک کوبی و هویت گذاری در داخل و در مبادی ورودی و خروجی در استان، قاچاق محسوب شده و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

رسول جلیلی در گفت و گو با ایلنا،اظهار کرد: از تمامی دامداران اعم از عشایری ،روستایی و صنعتی درخواست می شود، بخاطر جلوگیری از ضبط دامهای خود توسط ارگانهای ذیربط قاچاق کالا و ارز ، و ارائه خدمات دولتی  در اسرع وقت اقدام به پلاک کوبی احشام خود و ثبت در سامانه هویت وزارت جهاد کشاورزی اقدام کنند.

جلیلی بر لزوم مشارکت همگانی دامداران استان برای تسریع در روند اجرایی پلاک کوبی دام های سبک و سنگین تاکید کرد و افزود: با توجه به بالا بودن جمعیت دامی استان، مخصوصا دام سبک که بیشتر به صورت سنتی و عشایری پرورش داده می شود،این امر موجب کندی روند پلاک گذاری شده است.

وی بیان کرد: دام، یکی از سرمایه های بزرگ اقتصادی ملی است که باید در حفظ و نگهداری آن تلاش شود و انجام پلاک کوبی احشام برای جلوگیری از قاچاق دام ها انجام می شود.

به گزارش ایلنا، تمامی هزینه های پلاک زنی ، پلاک 15 رقمی به عنوان کد ملی و شناسنامه دام است به عهده دامدار بوده و دامی که پلاک زده می شود ، باید اطلاعات آن در سامانه هویت وزارت جهاد کشاورزی ثبت شود و اداره کل دامپزشکی،سازمان نظام مهندسی کشاورزی، اتحادیه دامداران ، اتحادیه های عشایری ، اتحادیه دام و طیور ، صندوق بیمه کشاورزی و انجمن مایه کوبی استان به عنوان مجری این طرح در استان تعیین شده اند و نظارت عالیه بر فرآیند پلاک کوبی دام ها به عهده سازمان جهاد کشاورزی استان است.

 

پلاک کوبی دام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر