کد خبر: 961029 A

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب فاضلاب آذربایجان غربی گفت:حجم مصرف آب در تابستان امسال ۲۹ میلیون و ۵۲ هزار و ۳۰۹ متر مکعب بود که این میزان در مدت زمان مشابه سال گذشته ۲۷ میلیون و ۲۴۶ هزار و ۷۷۸متر مکعب بود که در این خصوص شاهد رشد ۷ درصدی مصرف آب در تابستان سال جاری هستیم.

رضوی در گفت وگو با ایلنا، اظهار داشت: در پایان سال گذشته میزان آب بدون درآمد در استان ۲۴درصد بود که ۱۳ درصد آن به صورت نشتی یعنی هدررفت واقعی و ۱۰ درصد آن مصارف انشعابات غیرمجاز و خطای انداره گیری کنتورهای آب بود که توسط شهروندان مصرف ولی درآمدی برای شرکت نداشت و مابقی در حدود یک درصد مصارف آب شستشوی شبکه و تاسیسات تصفیه آب است.

وی افزود: برای رفع این معضل، نشت یابی شبکه های توزیع آب، اصلاح و نوسازی شبکه توزیع وانشعابات آب فرسوده و دارای نشتی، رفع نشتی مخازن ذخیره آب، تعویض کنتور خراب مشترکان، شناسایی و جمع آوری مصارف غیرمجاز، مطالعات مدرن سازی، مدیریت فشار و بهینه سازی شبکه توزیع آب است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب فاضلاب آذربایجان غربی با اشاره به میزان مصرف آب در تابستان امسال، افزود: حجم مصرف آب در تابستان امسال ۲۹ میلیون و ۵۲ هزار و ۳۰۹ متر مکعب بود که این میزان در مدت زمان مشابه سال گذشته ۲۷ میلیون و ۲۴۶ هزار و ۷۷۸متر مکعب بود که در این خصوص شاهد رشد ۷ درصدی مصرف آب در تابستان سال جاری هستیم.

وی اضافه کرد: میزان مصرف آب شرب طی سال جاری ۶۶ میلیون و ۸۶۶ هزار و ۲۵۵ مترمکعب بود که این میزان در مدت زمان مشابه سال گذشته ۶۱ میلیون و ۷۷۷ هزار و ۸۹۶ متر معکب بود که این میران در سال جاری ۸ درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به در پیش بودن فصل پاییز و خانه تکانی شهروندان، خاطرنشان کرد: برای رفع این مشکل از طریق تبلیغات محیطی و مجازی وارد کار شده ایم.

رضوی با اشاره به جمع آوری انشعابات غیرمجاز، گفت: یک هزار و ۱۹۲ فقره انشعاب غیرمجاز آب طی سال جاری جمع آوری و تبدیل به احسن شده اند که تا کنون از این میزان اشتراک غیرمجاز، ۸۸۲ فقره تبدیل به انشعاب مجاز شده است.

 

آذربایجان غربی اب آشامیدنی اب فاضلاب مصرف اب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر