کد خبر: 958088 A

اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان رویداد شتابی عسل و سایر فرآورده های زنبور عسل دانشگاه علمی کاربردی استان به صورت مجازی برگزار و نفرات برتر معرفی شدند.

به گزارش ایلنا،اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان رویداد شتابی عسل و سایرفرآورده های زنبور عسل دانشگاه علمی کاربردی استان به صورت مجازی  برگزار و نفرات برتر این رویداد معرفی شدند.

 رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان و رئیس رویداد شتابی عسل این دانشگاه ضمن قدردانی از کلیه عوامل برگزاری این رویداد مهم در این شرایط سخت بیماری کرونا با ابراز خرسندی از کسب مقام اول خوشه عسل استان در سطح کشور افزود: با توجه به شرایط و تغییرات اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و علمی که در سطح دنیا و به تبع آن در سطح کشور شاهد هستیم ارتباط و نیاز جامعه به دانشگاه های مهارتی و نسل سوم بیش از پیش احساس می شود و امروز دانشگاهها بایستی بتوانند در عرصه های مختلف یک جامعه نقش آفرینی کنند و در صدد رفع مشکلات جامعه خود برآیند که بحث اشتغال و کار آفرینی و تولید ثروت از مهم ترین آنان به شمار می آیند.

وی گفت: در حال حاضر دانشگاه علمی کاربردی به عنوان یک دانشگاه کارآفرین با فعالیت‌هایی همچون بازنگری سرفصل های درسی، برگزاری کمپ های کار آفرینی،کلینیک های توسعه کسب و کارها، نمایشگاه های اشتغال توانسته آموزش های مهارتی خود را در سطح جامعه توسعه دهد.

 رسولی صدقیانی بیان کرد: از مهمترین اهداف برگزاری رویداد شتاب عسل توسعه کسب و کار در صنعت عسل استان ، بهبود اشتغال در این صنعت و آشنایی هر چه بیشتر تولید کنندگان و محققان با چگونگی ایجاد فضای کسب و کار است.

عبداله زاده مدیر عامل توسعه خوشه عسل استان و دبیر اجرایی این رویداد اظهار کرد: شروع به کار رویداد شتابی عسل دانشگاه علمی کاربردی استان از شهریور ماه سال 98 با ثبت نام کنندگان در اولین نمایشگاه بین المللی تخصصی عسل استان واقع در ارومیه شروع شد و تا برگزاری آیین اختتامیه این رویداد 9 جلسه تخصصی کارشناسی برگزار شد.

وی تصریح کرد: 40 ایده در 5 موضوعات محوری 1- ارتقای بسته بندی و سهولت مصرف عسل 2- افزایش بهره وری زنبورستان و کندو 3- سایر محصولات زنبور عسل با محوریت سلامت 4- تجارت الکترونیکی محصولات زنبور عسل 5- ایده های متفرقه برای ارائه در این رویداد ارسال شد که پس از برگزاری چندین جلسه تخصصی پالایش ایده ها در نهایت 7 ایده برگزیده شد که خوشبختانه از این تعداد 3 ایده مجوز تبدیل به محصول را اخذ کردند.

دبیر کمیته اجرایی رویداد شتابی عسل دانشگاه علمی کاربردی استان خاطر نشان کرد: ایده های برگزیده این رویداد به مراکز رشد و فناوری و پارکهای علم و فناوری معرفی خواهند شد.

به گزارش ایلنا،در ادامه این آیین صاحبان 7 ایده برگزیده هریک بصورت ویدئو کنفرانس و یا حضوری به ارائه و دفاع از ایده خود در حضور هیات داوران پرداختند و در نهایت پس از اعلام نظر داوران از صاحبان ایده های برتر با اهداء لوح و جوایز تقدیر شد.

بر این اساس ایده عسل فرا سودمند حامد اعتماد نیا با کسب بالاترین امتیاز به عنوان برگزیده اول، ایده چسب زخم یاشار شریف برگزیده دوم، ایده عسل ریز جعفر حسینی برگزیده سوم، ایده کندوی هوشمند خورشیدی  مریم ابراهیمی برگزیده چهارم، ایده نوتلای عسل اتابک نقی‌زاده برگزیده پنجم، ایده بی‌بان  سمیه هوشیار برگزیده ششم و ایده پودر ژل رویال  مجید اسم حسینی به عنوان برگزیده هفتم معرفی شدند

 

رویداد شتابی عسل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر