کد خبر: 956629 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی گفت: بدهی مشترکین از بابت گاز بهاء به ۱۹۲ میلیارد تومان رسیده است.

علیرضا شیخی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به شیوع بیماری کرونا و تحت الشعاع قراردادن فعالیت‌های شرکت‌های استانی گاز  گفت: بدنبال شیوع ویروس کرونا و اعمال فرصت سه دوره‌ای برای مشترکین جهت پرداخت صورتحساب‌های خود، منجر به افزایش قابل توجه بدهی گاز بهاء مشترکین شد به طوری که هم اکنون این میزان به ۱۹۲ میلیارد تومان رسیده است.

وی با اشاره به رسیدن تعداد مشترکین گاز آذربایجان‌غربی به یک میلیون و ۲۶ مشترک، افزود: در حال حاضر ۴۲ شهر از ۴۶ شهر، به همراه ۱۱۷۴ روستای استان از نعمت گاز طبیعی برخوردارند.

 شیخی افزود: برای گازرسانی در آذربایجان‌غربی، در مجموع ۱۵ هزار کیلومتر شبکه‌گذاری و ۴۶۰ هزار انشعاب انجام گرفته است.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی با اعلام اینکه ۸۹۶ هزار و ۴۷۲ مشترک خانگی در استان وجود دارد، گفت: در بین مشترکین عمده، ۸ نیروگاه، ۴ کارخانه سیمان، ۳ واحد پتروشیمی و ۱۲۸ جایگاه CNG از نعمت گاز برخوردار هستند.

شیخی، همچنین با اشاره به قرار گرفتن آذربایجان‌غربی در انتهای خطوط انتقال گاز کشور، گفت: این مساله مشکلاتی مثل ورودی ناخالصی زیاد برای ما و در نتیجه افت فشار گاز را به وجود می‌آورد؛ هر چند اخیرا با اجرای خط ۹ انتقال، بخشی از افت فشار ما رفع شده اما بازهم با توجه به اینکه در انتهایی‌ترین نقطه خط‌ انتقال قرار داریم و از سوی دیگر‌ با توجه به سردسیر بودن منطقه، در فصل سرد، همچنان با افت فشار‌ مواجه هستیم.

مدیر عامل شرکت گاز آذربایجان غربی، بالا بودن کارهای تعمیراتی ایستگاه‌ها نسبت به سایر استان‌ها را دیگر مشکل ناشی از ورود ناخالصی بیشتر به استان دانست و تاکید کرد: پیشنهاد می‌کنیم برای کاهش مشکلاتی چون افت فشار، در تمیزکاری خطوط انتقال هماهنگی‌ بیشتری‌ با شرکت‌های‌ گاز استانی‌ انجام گیرد.

گاز طبیعی بدهی مشترکان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر