کد خبر: 953356 A

حاتمی به ایلنا خبر داد:

سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی گفت: شرکت خوشه صنعتی عسل این استان به عنوان یکی از خوشه های برتر کشوری معرفی و تجلیل شد.

حسن حاتمی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا گفت: خوشه صنعتی عسل ارومیه نخستین تولیدکننده‌ کشوری است که سهم ۲۴ درصدی در تولید این محصول را دارد.

وی افزود: این واحد از تیرماه 94 کار خود را آغاز کرده و ضمن طراحی و ساخت دستگاه تصفیه عسل، توانسته اشتغال خود را تا 30 درصد افزایش دهد.

حاتمی با اشاره به اینکه پیش از این تولید در خوشه عسل 18 هزار و 500 تن بود بیان کرد: هم اکنون این تولید به 21 هزار و 800 تن رسیده است.

سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان غربی تصریح کرد: خوشه صنعتی عسل ارومیه‌نخستین تولیدکننده‌ کشوری است که سهم 24 درصدی در تولید این محصول را دارد و ضمن افزایش 100درصدی صادرات، اشتغال خود را 30 درصد افزایش داده است.

وی افزود: میزان صادرات این‌واحد صنعتی تولید عسل سالانه یک هزار و 200 تن است که نسبت به سالهای قبل افزایش ۵۰ درصدی داشته است

حاتمی به سرمایه گذاری ور این بخش اشاره کرد و افزود:حجم سرمایه‌گذاری در گذشته 12 درصد بود که هم اکنون به 200 درصد افزایش یافته است

تولید عسل رتبه اول کشوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر